گروه طراحان آرمکده

بررسی تاریخچه لوگوی sharp

آنچه در این مقاله می خوانید

شرکت شارپ یک شرکت بین المللی در زمینه الکترونیکی در ژاپن است که مقر اصلی آن در اوساکا قرار دارد. در این مقاله قصد داریم در خصوص لوگوی sharp بیشتر صحبت کنیم و البته تاریخچه این لوگو را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهیم.

بررسی تاریخچه لوگوی Sharp

گام های اولیه لوگوی sharp

شرکت شارپ در سال 1912 توسط تاکوجی هایاکاوا تاسیس شده است و شارپ به معنی تیز است. اولین تولیدی از این برند مداد نوکی است! امروز شرکت شارپ در زمینه سامسونگ، ال جی، سونی و همینطور پاناسونیک به عنوان پنجمین تولیدکننده تلویزیون در جهان شناخته می شود. 

اگر دقت نمایید از شرکت بزرگترین تولید کننده تجهیزات اداری در دنیا محسوب می شود. فلسفه و باور موسس این شرکت این است که سایر افراد بتوانند از آن تقلید نمایند و این گزینه برای وی یک تقلید محسوب می شود. 

شارپ در بسیاری از زمینه ها توانسته بیشترین تولیدکننده سنتی الکترونیک محسوب شود. ساختمان اداری این شرکت نیز بسیار خاص و ارزشمند است.

طراحی اولیه لوگوی sharp به طور کلی با رنگ قرمز و سیاه همراه است و در کل دوره لوگوی sharp چیزی به جز این دور رنگ دیده نمی شود. 

اولین لوگوی sharp به این شکل بود که حروف کلمه شارپ به صورت بزرگ در کنار هم با رنگ قرمز قرار گرفته بود و مؤسس این شرکت در تمام طول عمر خود معتقد بوده است که استفاده از المان های اضافی یک ایراد بزرگ در طراحی لوگو محسوب می شود.

در نظر داشته باشید که لوگوی شارپ با رنگ قرمز به محض ورود به دنیای الکترونیک توانست نگاه ها را معطوف خود نماید، این لوگو در زمینه انواع وسایل الکترونیکی طراحی شده بود و بسیار زیبا و خاص طراحی شده بود.

دومین سری از لوگوی sharp در سال 1925 طراحی شد که فرقی با گزینه اول نداشت اما کلمه be original در بخش زیری آن استفاده شده بود که از رنگ سیاه برای آن به کار رفته و نشان می داد شارپ همیشه بهترین است. 

این طراحی یک دلیل دیگر نیز داشت که البته باور موسس این برند نیز دقیقاً همین بود. در اوایل سال 1924 شاهد یک سری کپی ها از سوی برندهای دیگر بودیم به طور یکه محصولاتی مشابه با شارپ تولید و عرضه شده بود.

این رویه سبب شد که لوگوی sharp با یک تغییر اساسی همراه باشد و مشخص شود که شارپ اصلی کدام است.

بررسی تاریخچه لوگوی Sharp

لوگوی sharp نسخه تکمیلی

لوگوی sharp در نسخه سوم خود در سال 1952 توانست یک تغییر سمبولیک ایجاد نماید، در این مدل نوشته شارپ به رنگ سفید استفاده شد و درون یک کادر قرمز رنگ قرار گرفت که به نوبه خود چیزی متفاوت از گزینه های قبلی بود. 

این طراحی بسیار خاص بود و سبب می شود که کاربران بیشتر در خصوص این برند صحبت کنند. البته اینطور که مشخص بود عمر این طرح آنقدرها ادامه دار نبوده و یک طراح ژاپنی اعلام کرد که باید طرح جدیدی از لوگوی sharp ارائه شود که نیاز است مورد استفاده قرار بگیرد.

در طرح جدید لوگوی sharp در سال 1955 شاهد استفاده از فضای کوچکتر با همان ایده قبلی بودیم به طوری که نوشته شارپ کمی بزرگ تر و با رنگ سفید همراه بود در نظر داشته باشید که این طرح توانست به نوبه خود از ارزش بالایی برخوردار باشد.

در نسخه بعدی لوگوی sharp شاید یک نوشته در زیر لوگو هستیم که در خصوص کیفیت سیستم های برند شارپ صحبت می کند. در نظر داشته باشید که این لوگو توانسته بهترین گزینه برای خود محسوب شود و ایده بسیار عالی باشد.

در سال های 2000 الی 2003 لوگوی sharp با تغییر رنگ همراه بود به طوری که از رنگ آبی برای آن استفاده شده بود. البته رنگ آبی به کار رفته کاملاً تیره و متمایل به سیاه بود و یک نوار زرد رنگ نیز در بخش بالایی لوگو دیده می شود.

بررسی تاریخچه لوگوی Sharp

 که به نوبه خود بسیار جالب است. در نظر داشته باشید که این لوگوی زیبا در چند سال اخیر توانسته در ذهن بسیاری از کاربران قرار بگیرد.

لوگوی sharp در رنگ سیاه و سفید نیز در سال های 2004 و 2006 نیز دیده می شود که البته فونت آن با تغییر همراه بوده و از یک چاقوی فلزی برای آن استفاده شده است. 

در نظر داشته باشید این طرح ها نشان از قدرت بی نظیر لوگوی sharp است که شاید هرگز نتواند رقیب بالایی برای خود پیدا نماید.

لوگوی sharp نسخه نهایی

در جدیدترین لوگوی sharp شاید استفاده از همان رنگ قرمز هستیم و فونت نوشتاری که برای لوگو استفاده شده است تغییری نکرده و بسیار خاص است. عموم افراد ترجیح می دهند که لوگوی sharp به رنگ قرمز باشد و طراح آن نیز این عقیده را در طرح خود مورد استفاده قرار داده است. 

در نظر داشته باشید که برای طرح بندی های خاص لوگوی sharp در سال های آینده احتمال استفاده از حرف بزرگ S هستیم که یک تغییر اساسی محسوب می شود.

اشتراک گذاری:

نام
ایمیل
نظر