آنچه در این مقاله میخوانید

  بررسی تاریخچه لوگوی visa

  بررسی تاریخچه لوگوی visa

  آیا می دانید لوگوی visa چطور طراحی شده است و تاریخچه این لوگو چه چیزی را نشان می دهد؟ لوگوی visa از ابتدا تا امروز دستخوش تغییرات زیادی بوده است و اینطور که مشخص است باز هم شاهد تغییراتی در طراحی لوگوی visa خواهیم بود.

  بررسی تاریخچه لوگوی شرکت ویزا

  گام های اولیه لوگوی visa

  ویزا کارت نام یک شرکت چند ملیتی است که خدمات مالی ارائه می دهد و مدیرعامل این شرکت فردی به نام چارلز شارف است و در سال 1958 بنا شده است. این شرکت وظیفه تسهیلات مبادلات مالی در سراسر دنیا را به صورت الکترونیکی به عهده دارد و کارت های نقدی و اعتباری با نشان تجاری صادر می نماید.

  طرح اولیه لوگوی visa از سال 1976 آغاز شده است در ابتدا هدف این بود که از چندین رنگ برای طراحی لوگوی visa استفاده شود که بحث زیادی در این بین صورت گرفت. اگر دقت کرده باشید در دنیا تکنولوژی رنگ آب بسیار ارزشمند و این موضوع را می توان از اهمیتی که گوگل به رنگ آبی می دهد نیز متوجه شد اما در طراحی اولیه لوگوی visa در سال 1976 خبری از رنگ آبی آنطور که باید نبود.

  در مسیر خدمات الکترونیکی نقدی و اعتباری رنگ زرد نیز نشان از اعتبار بالا است. به این ترتیب اولین طرح از لوگوی visa به طور دقیق و منظم کلید خورد. اینطور که شواهد نشان می دهد.

  این طرح به صورت یک پرچم بود که در لایه وسط آن از کلمه ویزا استفاده شده بوده و دو لایه دیگر ( پرچم سه لایه داشت) از رنگ های زرد و آبی بسیار تیره استفاده شده بود که البته در زمان خودش مردم آن را سیاه می دانند.

  این طرح اولیه به نوعی شبیه به کارت ویزیت نیز بود و قرار بر این بود که لوگوی visa همانند نوع کاربری آن نمایش داده شود. این طرح به مدت 16 سال توانست حفظ شود و مردم به آن عادت کرده بودند به طوری که استفاده از فضای مستطیلی شکل را برای این برند می دانستند.

  بررسی تاریخچه لوگوی شرکت ویزا

  در سال 1992 شرایطی فراهم شد تا لوگوی visa تغییر نماید اما موسس این کمپانی هنوز ایجاد تغییرات آنچنانی را یک ضرر و به نوعی ریسک بزرگ برای لوگوی visa می دانست.

  در نظر داشته باشید که در طراحی لوگوی visa در سال 1992 کادر استفاده شده در لوگوی قبل تیره تر شد به طوری که از فضای چند بعدی برای آن استفاده شد، کلمه ویزا کمی درشت تر نوشته شد و دو لایه رنگی بالا و پایین نیز به نسبت قبل کمی باریک تر شدند اما سبک لوگوی visa همان سبک قبلی بود و تنها درصدی رنگ آبی استفاده شده روشن تر شده بود که بتواند ارتباطات را به درستی نمایش دهد.

  لوگوی visa نسخه تکمیلی

  در سال 2000 لوگوی visa به همان شکل ظاهر شد اما سبک نوشتن کلمه ویزا و استفاده از رنگ آبی روشن در آن بسیار جالب به نظر می رسد. در نظر داشته باشید که این سبک به نوبه خود توانست نظر ها را به خود جلب نماید و مردم متوجه بودند که رنگ آبی و البته زرد در طراحی لوگوی visa بسیار مهم است.

  این لوگو تا سال 2006 توانست شهرت خوبی داشته باشد تا اینکه نوع طراحی کارت های ویزا تغییر کرد و نیاز شد که لوگوی visa نیز تغییر نماید.
  در سال 2006 طرح جدیدی از لوگوی visa طراحی شد که به طور کلی با تغییرات عجیبی به نسبت مجموعه قبلی همراه بود. در این مدل خبری از کادربندی های قبلی نبود ، چیزی تحت عنوان طراحی سه لایه در آن دیده نمی شد.

  بررسی تاریخچه لوگوی شرکت ویزا

  ایده این طرح از سوی یک طراح بسیار حرفه ای حاصل شد اما معتقد بود که نرم افزارهای طراحی لوگوی visa بسیار قدرتمند ظاهر شده اند و باید در این مسیر به طور دقیق یک سری تصمیمات اخذ شود.

  در نظر داشته باشید که در سال 2006 یک طرح جدید از کلمه ویزا با فونت، سایز و شکل منحصر به فرد خود ایجاد شد که ترکیبی از رنگ آبی و زرد بود به طوری که 95 درصد از لوگو به رنگ آبی و تنها 5 درصد از آن به رنگ زرد طراحی شده بود.

  این طراحی منحصر به فرد در ابتدای عمر خود کمی عجیب به نظر می رسد و کاربران هنوز هم به دنبال همان پرچم قبلی بودند.

  لوگوی visa نسخه نهایی

  لوگوی visa با طراحی ترکیبی رنگ های آبی و زرد تا سال 2014 عمر داشت و کاربران با این لوگو ارتباط درستی پیدا کرده بودند اما در سال 2014 در طی یک تصمیم جدید و البته جدید این نتیجه حاصل شد که دیگر استفاده از رنگ زرد در این مسیر یک المان بیهوده بوده.

  باید از یک رنگ یک دست برای لوگوی visa استفاده شود که رنگ آبی تیره و روشن به صورت سایه در طراحی لوگوی visa استفاده شد که توانست بسیار عالی به نظر برسد این طراحی به نوبه خود با ظرافت دقیقی همراه بود.

  مقالات مرتبط
  ارسال نظر
  نام
  ایمیل
  نظر

  آژانس طراحی هویت بصری

  Visual Identity Design Agency

  ما با حمایت مشتریانمان و با بهره گیری از جدیدترین متدهای طراحی آرم و لوگو توانستیم تنها در طی 17 سال، خالق بدیع ترین هویت های بصری در حوزه طراحی لوگو و آرم برای بیش از 1900 کمپانی و برند متعدد باشیم.

  سفارش طراحی لوگو