گروه طراحان آرمکده

بررسی تاریخچه لوگوی Google earth

آنچه در این مقاله می خوانید

earth یک امکان جدید در برند گوگل است که به نوعی گوگل ارت و یا گوگل ارث خوانده می شود. لوگوی Google earth به خوبی گواه از این سیستم است. در این مقاله قصد داریم تاریخچه لوگوی Google earth  را مورد بررسی قرار دهیم. 

تاریخچه طراحی لوگو گوگل ارث

 معرفی لوگوی Google earth

گوگل ارث توسط شرکت کی هول ساخته شده است، و به نوعی در زمینه نقشه های سع بعدی فعالیت می کند و شاید در لیست آپشن های گوگل مپ نیز قرار گرفته باشد. این ابزار سبب می شود که تصاویر انتخاب شده ماهواره ای که در کنار هم قرار بگیرد.

 به طور کلی گوگل ارث برای اطلاعات مکانی سه بعدی یک گزینه بی نظیر محسوب می شود.
در طراحی لوگوی Google earth نظریه های مختلفی دیده می شود اما با توجه به بررسی صورت گرفته توسط تیم های پژوهشی ما رسمی ترین اطلاعات موجود ارائه می دهد.

 در این لوگو در ابتدا یک توپ که نشانه زمین است طراحی شد که با رنگ های سفید و آبی بدون سایه طراحی شده بود، این طراحی کمی کودکانه به نظر می رسید اما می توانست یک ایده جالب برای طراحی های بعدی لوگوی Google earth باشد.
این ابزار سبب می شود که در فضای مجازی به تمامی جای زمینه پرواز نمود و به نوعی پستی بلندی ها و همینطور ساختمان های سه بعدی را نیز طراحی نمود. می دانیم که به طور کلی شکل نوشتاری گوگل رنگی است، به این ترتیب تصمیم گرفته شد که نام گوگل نیز در کنار این توپ آبی رنگ قرار بگیرد.

نسخه بعدی لوگوی Google earth به این صورت بود که توپ در بخش سمت چت کلمه گوگل ارث قرار گرفت به طوری که کلمه ارث ( زمین) در وضعیت غیر فعال نمایش داده شده و به رنگ خاکستری بود.

 این گزینه در فضاهای مختلف قابل تغییر بود به طوری که وقتی از ابزار استفاده می شد گوگل به صورت رنگی نمایش داده می شد اما زمانی که ابزار غیر فعال بود گوگل نیز مانند کلمه ارث به رنگ خاکستری کمرنگ بود( حالت غیر فعال). لوگوی Google earth در این مدل در لیست نسخه های اولیه قرار می گیرد اما زمان آن به سال در دسترس نیست.

تاریخچه طراحی لوگو گوگل ارث

روند تکاملی لوگوی Google earth

لوگوی Google earth در نسخه های بعدی خود که به نوعی در لیست نسخه حرفه ای قرار داست با تغییر رنگ آمیزی همراه بود. در واقع این نسخه بسیار خاص طراحی شده بود و می توانند اندازه گیری های سه بعدی از ارتفاعات نیز داشته باشد به این ترتیب مناظر طبیعی در وضعیت بهتری نمایش داده می شود و نیاز بود که لوگوی Google earth نیز با تغییر جالبی همراه باشد.
در طراحی جدید لوگوی Google earth شاهد تغییر رنگ توپ لوگو بودیم که از رنگ آبی تیره برای ان استفاده شد. در این لوگو تصمیم بر این بود که زمین یعنی کلمه ارث بهتر نمایش داده شود و دیگر در وضعیت خاکستری قرار نگیرد به این ترتیب کلمه گوگل با سایر درشتر آورده شد و از رنگ سبز برای زمین استفاده شد. 

این روند سبب شد که مشخص شود این نسخه از ابزار دارای فضای کاربردی گسترده تر و حرفه ای تر است.
لوگوی Google earth در روند تکاملی خود رنک کلمه ارث را به آبی نیز تغییر داد و تغییر سایز توپ نیز ایجاد شد به صورتی که نوشته گوگل ارث زیر توپ قرار گرفت و در حدود 6 سال این رویه ادامه دار شد.

  رشد سریع لوگوی Google earth

سومین آپشن این ابزار با رویکرد آزاد همراه بود و برای سازمان هایی که مقادیر بزرگ داده ها همراه هستند مورد استفاده قرار گرفت. در این بین لوگوی Google earth دچار تغییر موقت شد و دو کلمه گوگل و ارث به رنگ سفید به همراه توپ طراحی شد. 

در نظر داشته باشید که به طور کلی این طرح تنها با هدف نمایش نسخه آزاد صورت گرفت و مدت زمان کوتاهی را به خود اختصاص داد.

تاریخچه طراحی لوگو گوگل ارث

 لوگوی Google earth برای آیفون

لوگوی Google earth برای آیفن دارای طراحی متفاوتی است و به طور کلی مانور بر روی توپ لوگو بوده و خبری از کلمه گوگل و ارث نیست لوگوی Google earth برای آیفون با تغییرات کمتری همراه است و اینطور که شواهد نشان می دهد قرار بر تغییر لوگوی Google earth برای آیفون نیز نخواهد بود.

  نتیجه گیری

در حال حاضر لوگوی Google earth با رنگ آبی تیره به صورت دور بولد شده طراحی شده است و اینطور که شواهد نشان می دهد مدل سایه دار آن در سال 2019 قرار است که رونمایی شود. 

استفاده از راه راه آبی و سفید همیشه در لوگوی Google earth دیده می شود و نقطه مشترک برای تمامی مدل های لوگوی Google earth است و انتظار می رود که مدل بعدی نیز با همین قانون دنبال شود. استفاده از کلمه گوگل در نسخه های اندروید بیشتر دیده می شود به طور کلی لوگوی Google earth در وضعیت ساده سازی بیشتری قرار گرفته است.

اشتراک گذاری:

  نظرات

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر