گروه طراحان آرمکده

ناگفتنی هایی از طراحی لوگوی جدید گوگل

آنچه در این مقاله می خوانید

تاسیس شرکت گوگل به سال 1998 بر می‏گردد که در سال 1999 نیز برترین لوگوی خود را به حامیان و کاربران معرفی نمود. این لوگو در چهار رنگ طراحی شده بود که به مرور زمان و بر اثر تصمیم مدیران، رنگ آن هر روز تیره تر می‏شد.

نکاتی درباره طراحی لوگوی گوگل

شرکت گوگل پس از گذشت چندین سال تصمیم به تغییر لوگوی خود گرفت. این شرکت تصمیم گرفته از یک لوگوی جدید و براق استفاده کند که این امر توجه و نظر بسیاری از هواداران و منتقدان را به خود جلب نموده است.

لوگوی جدید گوگل که با فونت سریف (sans-serif ) طراحی شده و در معرض دید هواداران قرار گرفته است.

لوگوی جدید با مقیاس مناسب طراحی شده به طوری که قابل نمایش بر روی گوشی تلفن همراه و مانیتورهای k4 است. این ویژگی موجب شده تا لوگوی جدید، ساده تر و انعطاف پذیرتر به نظر برسد.

طراحان و متخصصین تغییر لوگوی گوگل بر این نظر بودند که لوگوی قبلی گوگل دارای رنگ‎ها‎ی تند است و به همین دلیل سعی کرده اند تا از رنگ‎ها‎ی ملایم تری استفاده کنند.

همچنین طراحان لوگو، از لوگوی شرکت مادر گوگل یعنی شرکت آلفابت الهام گرفته اند و گفته می‏شود لوگوی جدید کاملا شبیه به آرم الفابت است.

یکی دیگر از مشخصه‎ها‎ی لوگوی جدید گوگل، تغییر شکل ظاهری حرف g است که به حرف بزرگ تغییر پیدا کرده و از G استفاده می‏شود. در حرف Gچهار رنگ به کار برده شده که بر زیبایی آن افزوده است.

نکاتی درباره طراحی لوگوی گوگل

مارتین هیز، مدیر خلاق و مشاروه طراحی لوگو در شرکت‎ها‎ی تجاری بر این نظر است که یک علامت هر چقدر ساده تر باشد، در سیستم تجاری بهتر عمل می‏کند و اینکه تحول علامت تجاری اجتناب ناپذیر است.» وی با اشاره به تحول لوگوی شرکت مایکروسافت، معتقد است که تغییر لوگو متناسب با فعالیت تجاری شرکت تغییر می‏کند.

هیز بر این نظر بود که لوگوی قبلی شرکت گوگل غم انگیز است و زیبایی آن از بین رفته است و با زمان حال غرابتی ندارد و به همین دلیل درصدد تغییر آن بر آمد.

بسیاری از هواداران از تغییر لوگوی گوگل راضی هستند و لوگوی جدید را در شبکه توییتر تایید کرده اند و به آن واکنش مثبتی نشان داده اند. گوگل یکی از معدود شرکت‎ها‎یی که همیشه طرح‎های تجاری زیبا را برای نمایش داشته است. هواداران بر این نظر هستند که آرم جدید در اندازه کوچک تر، با رنگ شادی آفرین و زیباتر است.

• چند نظر در رابطه با لوگوی جدید شرکت گوگل

طراحی لوگوی جدید گوگل

- کریس مک لین یکی از کسانی است که در رابطه با لوگوی جدید گوگل نظر داده و معتقد است که لوگوی جدید با حرف G آنهم با رنگ‎ها‎ی مختلف کمی خسته کننده به نظر می‏رسد.

- جان کری لسلی نیز گفته است که لوگوی جدید به نوعی بازیگوشی و بی گناهی را تداعی می‏کند که در پس آن نوعی یادگیری وجود دارد.

- کریگ گفته است که لوگوی جدید گوگل زننده و خشن به نظر می‏رسد که از جذابیت آن کم شده است.

- اونیل لوقا بر این نظر است که لوگوی جدید به نوعی به توصیف نام تجاری شرکت گوگل پرداخته است.

- پل رنر گفته است که من عاشق لوگوی جدید گوگل هستم و آن را شاهکاری بی بدیل بر شمرده است.

- دانیل نویل نیز بر این نظر است که لوگوی جدید مانند چهره یک زن و یک بچه پر سر و صدا می‎باشد.

اشتراک گذاری:

  نظرات

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر