گروه طراحان آرمکده

بزرگترین طراحی لوگو از آغاز سال 2015 تاکنون

آنچه در این مقاله می خوانید
بزرگترین طراحی لوگو از آغاز سال 2015 تاکنون

گاهی برخی از شرکت ها در ابتدای طراحی لوگو دچار ترس هستند. ترس آنها از عدم پذیرش طرح لوگو توسط مخاطبان و هواداران است. در اینجا قصد داریم تا لوگوهایی که از آغاز ژانویه 2015 طراحی شده‎ و یا مورد اصلاح و تغییر قرار گرفته‎اند را مورد بررسی قرار دهیم. شاید این کار موجب شود تا از میزان ترس کسانی که قصد طراحی لوگو را دارند، کاسته شود.

1- لوگوی گوگل بزرگترین طراحی لوگو از آغاز سال 2015 تاکنون

شرکت گوگل تا به حال تنها یک نام تجاری را برای خود برگزیده است اما همین نام توانسته است تحسین بسیاری را برانگیزد. این غول تجاری از سال 1999 آغاز به کار کرد و در همان سال اول موفق شد تا میلیون ها کاربر را در امر جستجوی مطالب اینترنتی یاری رساند.

 این کمپانیدر ماه سپتامبر اقدام به تغییراتی در لوگوی خود نمود. در حال حاضر لوگوی شرکت گوگل با اشکال مسطح و رنگ های تند طراحی شده است اما قسمت G از همان رنگ های قبلی بوده و هیچ تغییر در آن صورت نگرفته است.

2- لوگوی ورایزون

بزرگترین طراحی لوگو از آغاز سال 2015 تاکنون

ورایزون یکی از بزرگترین شرکت های مخابرات واقع در شهر نیویورک است که با طراحی لوگوی جدیدی بر روی یک مسنجر شگفتی همگان را بر انگیخت. این لوگو به حدی تاثیرگذار بود که بسیاری آن را تا حد لوگوی شرکت گوگل جالب می‏دانستند. 

در طراحی لوگو از ستاره پنجبر استفاده شده و هدف از طراحی آن، اشاعه نوعی فرهنگ سازگاری در همه بخش های آمریکا بود.  لوگوی ورایزون به شکل نامنظم، برجسته و به مانند حرف Z  بوده و در طراحی آن از رنگ قرمز استفاده زیادی شده است. 

3- هیلاری کلینتون

بزرگترین طراحی لوگو از آغاز سال 2015 تاکنون

طراحی لوگوی هیلاری کلینتون (وزیر امور خارجه امریکا در دور قبلی) یک پاسخ بزرگ به رسانه های اجتماعی بود. هیلاری کلینتون که علاقه زیادی به بازی سیاست دارد، اعلام کرده که برای انتخابات آینده ریاست جمهوری در ایالات متحده شرکت خواهد کرد. 

او بدین منظور اقدام به طراحی یک لوگو با نمادی از ستاره پنجبر، و با الهام از دو لوگوی ویکی لیکس و نشانه بیمارستان نمود. برخی بر این نظر هستند که هیلاری قصد داشته با طراحی لوگو و زبان طنز، خاطره برج های دو قلو (حادثه 11 سپتامبر) را زنده کند.

4- فیس بوک

بزرگترین طراحی لوگو از آغاز سال 2015 تاکنون

لوگوی جدید فیسبوک یک تغییر اساسی در طراحی بوده است. در اوایل سال جاری، فسیبوک اقدام به تغییراتی در لوگو نمود و آن را از حروف بزرگتر به حروف ظریفتری تبدیل نموده است. حروف باریک تر و رنگ سفید در آن بیشتر شده است.

 اما این اولین بار است که فیسبوک پس از سال 2004 اقدام به چنین تغییری نموده است. 

5- لوگوی رویال آلبرت هال

بزرگترین طراحی لوگو از آغاز سال 2015 تاکنون

رویال آلبرت هال یک گروه موسیقی در لندن است که در فوریه سال جاری اقدام به تغییر لوگوی خود نمود.

 رویال آلبرت هال همکاری خود را با یک موسسه خیریه آغاز نموده است و هدف از تغییر لوگو را نیز تاکید بر این همکاری و برانگیختن حس انسان دوستی در میان هواداران عنوان بیان کرده است. لوگوی جدید مرکب از پنج رنگ است و به شکل برجسته می‏باشد.

6- حرکت روزانه

بزرگترین طراحی لوگو از آغاز سال 2015 تاکنون

یکی از بزرگترین سیستم عامل های ویدئویی در وب، دارای 300 میلیون بازدیدکننده در انگلیس و 30 میلیارد بازدیدکننده از سراسر جهان در ماه می‏باشد. این شرکت در ماه مارس تصمیم به تغییر آیکون خود گرفت به طوری که به جای حروف پیچیده از حروف ساده استفاده نمود. 

6- الکترولوکس

بزرگترین طراحی لوگو از آغاز سال 2015 تاکنون

الکترولوکس یکی از  تولیدکننده های برتر لوازم خانگی شهر لندن است که در سال 1909 آغاز به کار نمود. این شرکت در ژانویه سال جاری تصمیم به تغییر لوگو با فونت منحصر به فردی نمود. تیم طراحی تصمیم گرفته با استفاده از نام پیامبر (ص) بر روی پروژه طراحی لوگو کار کند.

هکتور مدیر خلاق الکترولوکس در این زمینه می‏گوید: « می‏خواهیم از رفتار و شیوه زندگی رسول خدا درس گرفته و آن را نشر دهیم.» علاوه بر این هدف دیگر از تغییر لوگوی الکترولوکس بر طبق ایجاد اتحاد و یگانگی میان هواداران و مشتریان می‏باشد.

اشتراک گذاری:


نام
ایمیل
نظر