معرفی لوگو مجموعه TAC-Solar

زمینه فعالیت:
تولید پنل‌های خورشیدی
نام شرکت:
TAC-Solar
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

TAC-Solar مجموعه‌ای فعال در حوزه تولید و فروش پنل‌های خورشیدی است که با هدف برندسازی حرفه‌ای و خلق هویت بصری برای شرکت خود با آژانس طراحان بمان وارد مذاکره شد. کارشناسان آتلیه طراحی بمان پس از بررسی زمینه فعالیت و ارائه چندین کانسپت پیشنهادی به مدیریت این مجموعه در نهایت تصمیم گرفتند تا لوگوی آن را سبک ترکیبی یعنی تلفیقی از نماد مرتبط و نام برند طراحی نمایند.
لوگوی ترکیبی یکی از بهترین سبک‌های طراحی لوگو است که نماد اصلی آن باید دارای بیشترین ارتباط معنایی با رویکرد و خدمات برند مورد نظر باشد. از این رو کارشناسان طراح، نماد اصلی لوگوی مجموعه TAC-Solar را با الهام از شکل ظاهری پنل‌های خورشیدی (سطوح دارای مربع‌های کوچک) طراحی کردند تا نماد آن به نوعی به حوزه فعالیت و محصول این برند اشاره داشته باشد. شکل هندسی مربع در این لوگو علاوه بر اشاره به پنل‌های خورشیدی، مفاهیمی همچون انعطاف‌پذیری، امنیت، قدرت، اطمینان و ثبات را به مخاطبان انتقال می‌دهد و در نگاه اول، توجه آنان را به لوگو جلب خواهد کرد. 
در سبک طراحی لوگو ترکیبی علاوه بر توجه به طراحی حرفه‌ای نماد اصلی، انتخاب پالت رنگی مناسب و استفاده از فونت خوانا نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و تاثیر بسزایی بر جلوه بصری لوگو دارد. نماد اصلی و بخش تایپوگرافی لوگو مجموعه TAC-Solar با استفاده از طیف‌های روشن و تیره رنگ آبی طراحی شده است که هارمونی جذابی با یکدیگر دارند و حس امنیت، اعتماد و اطمینان را به افراد انتقال می‌دهد و به عنوان نمادی از وفاداری، صلح و آرامش شناخته می‌شوند. به طور کلی، رنگ آبی برای نشان دادن دقت و پیشرفت در ساخت محصولات دارای تکنولوژی پیشرفته، بهترین گزینه است و به راحتی اعتماد مخاطبان را جلب خواهد کرد. نام برند TAC-Solar نیز در پایین لوگو و با فونتی خوانا درج شده است تا در کنار توجه و تمرکز بر  نماد اصلی، نام این مجموعه نیز در ذهن مخاطبان ثبت و ماندگار شود. 
 

از اینجا شروع کنید