طراحی لوگو مجموعه رحمانی

زمینه فعالیت:
طراحی و فروش طلا
نام شرکت:
گالری رحمانی
نوع لوگو:
شخصی

توضیحات

گالری طلا رحمانی مجموعه‌ای فعال در حوزه طراحی و تولید طلا واقع در جزیره کیش است که امور مربوط به برندسازی و خلق هویت بصری خود را به آژانس طراحان بمان سپرد تا کارشناسان به صورت تخصصی، لوگوی این برند را طراحی نمایند. پس از کسب اطلاعات موردنیاز درباره گالری رحمانی و برگزاری جلسه مشاوره با مدیریت این مجموعه در نهایت تصمیم گرفتیم تا لوگوی آن را به سبک ترکیبی طراحی نماییم تا اصطلاحا با یک تیر دو نشان بزنیم؛ یعنی در قالب یک نماد بصری جذاب، هم حوزه فعالیت و هم نام این برند را به مخاطبان هدف معرفی کنیم. 
لوگو ترکیبی از تلفیق عناصر دو سبک تصویری و نوشتاری طراحی می‌شود و از مزایای ساخت این دو سبک در یک لوگو بهره می‌برد. لوگوی ترکیبی شامل یک نماد مرتبط با کسب و کار موردنظر و نام آن است که در صورت انتخاب پالت رنگی مناسب، فونت خوانا و در نهایت ساختار اصولی و تخصصی به راحتی می‌تواند توجه افراد را جلب کند و آنها را با شما همراه سازد. برای طراحی نماد اصلی لوگوی مجموعه رحمانی با توجه با حوزه فعالیت این برند تصمیم گرفتیم از نشان یک گردنبند نمادین شبیه به زیورآلات دوره باستان استفاده کنیم و در قسمت بالایی آن نیز نمادی از صدف و مروارید قرار دهم تا علاوه بر افزایش جلوه بصری لوگو همچنین به موقعیت مکانی گالری رحمانی (جزیره کیش) اشاره کنیم. مروارید نمادی از ارزشمندی و صدف نیز به عنوان نمادی از امنیت و اعتماد شناخته می‌شود که ترکیب آنها با نشان گردنبند نوعی حس قدرت، اعتبار و اطمینان را به مخاطبان هدف انتقال می‌دهد. 
انتخاب پالت رنگی مناسب برای طراحی لوگو نیز از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا رنگ لوگو به برند شما هویت می‌بخشد و باید بر اساس اصول روانشناسی رنگ در برندینگ انجام شود تا بتواند عواطف و احساسات مثبتی را به بیننده منتقل کند. کارشناسان بمان برای طراحی لوگو گالری رحمانی از ترکیب دو رنگ طلایی و سبز استفاده کردند؛ چرا که این دو رنگ علاوه بر دارا بودن هارمونی جذاب با یکدیگر همچنین ارزش‌های این مجموعه همچون اعتبار و اصالت را برای مخاطب تداعی می‌کند. رنگ طلایی یکی از طیف‌های رنگ زرد و درخشان‌ترین رنگ دنیا است که نام خود را از عنصر طلا گرفته و به عنوان نمادی از ثروت، سخاوت، اصیل بودن و موفقیت شناخته می‌شود. رنگ سبز نیز تداعی کننده احساساتی همچون رشد، سرزندگی، قدرت و امنیت است که ترکیب آن با رنگ طلایی، جذابیت خاصی به لوگوی گالری رحمانی بخشیده است. 
علاوه بر طراحی حرفه‌ای نماد اصلی لوگو و انتخاب پالت رنگی مناسب، استفاده از فونت خوانا و جذاب نیز در طراحی لوگو از اهمیت بالایی برخوردار است و نقش حائز اهمیتی را در ماندگاری نام یک برند در ذهن مخاطبان هدف ایفا می‌کند. کارشناسان بمان در قسمت پایینی لوگو با استفاده از تایپوگرافی فارسی و یک فونت سفارشی خاص، نام این مجموعه (رحمانی) و حوزه فعالیت آن (گالری طلا) را درج کردند تا مخاطبان هدف به راحتی بتوانند نام این گالری را به خاطر بسپارند و از همه مهم‌تر آنکه تشخیص دهند که این لوگو متعلق به یک مجموعه فعال در حوزه طراحی و فروش طلا است. 
 

از اینجا شروع کنید