طراحی لوگو مجموعه فروزان عبدی

زمینه فعالیت:
حوزه تخصصی آرایش و مو
نام شرکت:
فروزان عبدی
نوع لوگو:
شخصی

توضیحات

برند فروزان عبدی (Forouzan Abdi) که به نام مالک محترم آن نامگذاری شده است در حوزه تخصصی آرایش و مو فعالیت می­کند. سرکار خانم عبدی با درخواست خلق هویت برند و طراحی لوگوی کسب و کار خود در جلسه با کارشناسان آژانس برندسازی بمان شرکت نمودند. انتظار ایشان این بود که مفاهیمی مانند به روز بودن تکنیک ها، مسئولیت پذیری بالا و اعتماد و احساس امنیت در خصوص تخصص مو در لوگو منعکس شود.

با توجه به قرار گیری این مجموعه در دسته بندی پرسنال برند، در طراحی این لوگو از تکنیک مونوگرام استفاده شده است و دو حرف F و A که در ابتدای نام و نام خانوادگی خانم فروزان عبدی وجود دارد، به گونه­ای هنرمندانه در داخل یکدیگر قرار گرفته­اند. از طرف دیگر این طراحی به نحوی صورت گرفته است که لوگو دارای تقارن مرکزی باشد.

استفاده از نام مالک  این برند در لوگو، از زوایای مختلف بسیار کارا و تأثیرگذار است. اول اینکه با این روش نام کسب­وکار مورد نظر در لوگو هم وجود خواهد داشت و این کمک می­کند تا این نام، به خوبی در ذهن مخاطب باقی بماند. ضمن اینکه کشف حروف F و A در لوگو می­تواند یک تجربه ذهنی ماندگار را برای مخاطب خلق کند که این امر هم ناخودآگاه باعث ماندگاری بیشتر نام کسب و کار در ذهن مخاطب خواهد شد. مزیت دیگر استفاده از نام خانم عبدی در لوگو آن است که از پشتوانه شخصیتی ایشان برای ملموس شدن هویت برند و اعتباردهی به آن استفاده خواهد شد. نکته­ای که در مورد رنگ­بندی این لوگو مطرح است استفاده از دو رنگ قهوه­ای روشن و تیره به عنوان رنگ های اصلی و مکمل در لوگو می­باشد که در دو طرف طیف رنگ موهای خانمها قرار دارند. این استراتژی کمک می­کند تا تقریباً هر فردی با هر رنگ مویی بتواند به طور ناخودآگاه، احساس نزدیکی و ارتباط بیشتری با لوگو داشته باشد و ارتباط لوگو با کسب و کار مورد نظر مشخص تر گردد.