طراحی لوگو مجموعه سپنتا

زمینه فعالیت:
تولید نورد و لوله
نام شرکت:
سپنتا
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

کارخانه سپنتا مجموعه‌ای فعال در حوزه تولید و عرضه نورد و لوله است که با هدف بهبود و ارتقا جایگاه برند خود در بازارهای رقابتی با آژانس طراحان بمان وارد مذاکره شد تا کارشناسان بمان با تکیه بر دانش و تخصص خود در این زمینه بتوانند خلق هویت بصری و برندسازی این کارخانه بزرگ را به صورت حرفه‌ای و اصولی انجام دهند. پس از برگزاری جلسات مشاوره با مدیریت این مجموعه، تصمیم بر آن شد تا لوگو مجموعه سپنتا به سبک مونوگرام طراحی شود. مونوگرام از جمله سبک‌های رایج و کاربردی طراحی لوگو برای مشاغل مختلف به خصوص کسب و کارهای فعال در سطح داخلی و خارجی است تا در عین منحصر به فرد بودن، قابلیت استفاده در سطوح بین المللی را نیز داشته باشد.
لوگوی مونوگرام، ذهن مخاطبان را درگیر کرده و به راحتی آنها را با خود همراه می‌سازد. از طرفی دیگر، سبکی کاملا منحصر به فرد است که معرف یک برند بوده و امکان کپی برداری از آن نیز بسیار پایین است. کارشناسان بمان برای طراحی لوگو کارخانه سپنتا، حرف اول نام آن یعنی S را با ترکیب دو شکل هندسی دایره و مستطیل طراحی کرده‌اند تا علاوه بر افزایش جذابیت لوگو همچنین توجه مخاطبان را به جزئیات آن جلب نمایند. همانطور که مشاهده می‌کنید ساختار کلی حرف S در نگاه اول شبیه به شکل هندسی دایره است و در مرکز این لوگو نیز یک دایره کوچک قرار دارد که حس آرامش و اطمینان را به بیننده منتقل می‌کند و همچنین تداعی کننده مفهوم نورد و لوله است. مربع‌های کوچکی که حرف S را تشکیل می‌دهند نیز نمادی از تکنولوژی مدرن و به روز هستند. 
علاوه بر طراحی منحصر به فرد نماد لوگو، انتخاب پالت رنگی مناسب و فونت خوانا برای آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و تاثیر بسزایی بر جذابیت بصری و ماندگاری لوگو در ذهن مخاطبان هدف خواهد داشت. کارشناسان بمان از طیف‌های روشن و تیره رنگ آبی برای نماد اصلی لوگو استفاده کردند؛ زیرا آبی یکی از محبوب‌ترین رنگ‌های دنیاست که احساساتی همچون آرامش و اعتماد را به افراد انتقال می‌دهد.
در بخش پایینی لوگو نیز نام کارخانه سپنتا با تایپوگرافی فارسی و فونتی منحصر به فرد درج شده است و به منظور جلب توجه مخاطبان به نام این مجموعه، کلمه سپنتا در ابعاد بزرگ‌تر و با رنگ مشکی نوشته شده و برای اشاره به حوزه فعالیت آن نیز عبارت کارخانه نورد و لوله با ابعاد کوچک‌تر در پایین درج شده است. 
 

از اینجا شروع کنید