طراحی لوگو مجموعه جنت

زمینه فعالیت:
فروش طلا و جواهر
نام شرکت:
جنت
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

گالری طلا و جواهر جنت (Janat Gold Gallery)  یک فروشگاه طلا و جواهر است. مدیر محترم این گالری جناب آقای عباس جنتیان با درخواست طراحی هویت بصری و خلق لوگوی برند خود با کارشناسان آژانس برند سازی بمان وارد مذاکره شدند و انتظار انعکاس سه ویژگی قدرت، به روز بودن و جذابیت را در لوگو داشتند.
در طراحی لوگوی حاضر از تکنیک مونوگرام همراه با برش سنگ امرالد استفاده شده است. در این تکنیک معمولاً یک یا چند حرف از نام برند با ابتکار خاصی در لوگو آورده می‌شود به گونه‌ای که مخاطب در نگاه اول به آن پی نمی‌برد ولی بعد از چند لحظه به کشف آن نائل خواهد شد. همین اتفاق ساده کمک می‌کند تا ضریب ماندگاری لوگو در ذهن مخاطب افزایش یابد. برای لوگوی حاضر از حرف J که ابتدای نام برند قرار دارد، استفاده شده است. با عنایت بر اینکه نام جنت از نام فامیل مدیر این کسب‌و‌کار گرفته شده است، استفاده از تکنیک مونوگرام می¬تواند پشتوانه شخصیتی مدیر کسب و کار را هم به لوگو بیفزاید.
برای رنگ لوگوی برند جنت از رنگ آبی فیروزه‌ای استفاده شده است. با توجه به اینکه بسیاری از گالری‌های طلا و جواهر از رنگ طلایی برای لوگوی خود استفاده می‌کنند، استفاده از این رنگ موجب تمایز این لوگو با سایرین خواهد بود. از طرف دیگر، رنگ آبی فیروزه‌ای که رنگ سنگی گران‌قیمت است تناسب و ارتباط خوبی با کسب و کار طلا و جواهر دارد.