طراحی لوگو مجموعه فرهنگ

زمینه فعالیت:
گالری فروش طلا و جواهرات
نام شرکت:
فرهنگ
نوع لوگو:
شخصی

توضیحات

برند فرهنگ (Farhang) متعلق به یک گالری فروش طلا و جواهرات است. مالک این گالری با درخواست طراحی لوگو و هویت برندی که ویژگی هایی مانند مقیاس پذیری و امکان چاپ و همچنین اجرا بر روی تابلو را داشته باشد با کارشناسان آزانس برندسای بمان وارد مذاکره شد.
در خلق این لوگو از تکنیکی به نام مونوگرام استفاده شده است که کمک می کند نام برند و لوگوی آن به خوبی در ذهن مخاطب باقی بماند. ساختمان کلی لوگوی فرهنگ از الگوی حرف F پیروی میکند و در طراحی آن، اصول مهندسی لوگو به خوبی رعایت شده است. استفاده از دانش هندسه و دایره های متعدد، می تواند به باور این حقیقت در ذهن مخاطب کمک نماید که در طرح های استفاده شده برای تولید محصولات گالری فرهنگ از طرح های بدیع و جذابی استفاده می شود.  در ضمن وجود یک ستاره طلایی در مرکز لوگو هم مفهوم برتری و درخشش را به مخاطب القا می¬نماید.
استفاده از رنگ طلایی در لوگو به عنوان رنگ اصلی و رنگ بنفش به عنوان رنگ مکمل آن، به دلایل مرتبط با کسب و کار و همچنین روانشناسی رنگ صورت پذیرفته است. رنگ طلایی رنگ اصلی ( مورد پسند کارفرمایان) کسب وکارهای طلا و جواهر است و می تواند حوزه طلا و جواهرات را به مخاطب یادآوری کند. از طرف دیگر رنگ بنفش به عنوان رنگ مکمل طلایی، ترکیب جذابی را با این رنگ ایجاد می نماید. رنگ بنفش نماد ثروت، اشرافیت و لوکس بودن است که با ویژگی ها و تمایلات مخاطبین یک گالری طلا و جواهر متناسب می باشد.

از اینجا شروع کنید