طراحی لوگو مجموعه Fuse

زمینه فعالیت:
پادکست
نام شرکت:
پادکست فیوز
نوع لوگو:
شخصی

توضیحات

لوگوی حاضر متعلق به برند «پادکست فیوز» می‌باشد که در زمینه تولید پادکست‌های روایی با موضوعات مختلف فعالیت می‌کند. مدیر این برند، آقای آرش نعل‌چگر پیشنهاد داشتند که لوگوی برند کمی پیچیده باشد و با توجه به اینکه در پادکست‌های این برند، روی سوژه‌هایی دست گذاشته می‌شود که برای مخاطبان غیر منتظره، عجیب و تا حدی غیرقابل باور است و به اصطلاح باعث پریدن فیوز آنها می‌شود، در لوگوی نهایی نیز این مفهوم و معنا به نحوی به مخاطب منتقل گردد.
کارشناسان آتلیه طراحی آژانس بمان پس از مطالعه، در راستای تحقق خواسته‌های کارفرمای محترم و ایجاد پیچیدگی مورد نظر ایشان، استفاده از تکنیک مونوگرام را بسیار مناسب و شایسته تشخیص دادند. لوگوی طراحی‌ شده مونوگرام حرف F است که ‌البته مخاطب در نگاه اول ممکن است نتواند به تصویر حرف F‌ پی ببرد ولی بعد از چند لحظه این موضوع را تشخیص خواهد داد. ایده به کار گرفته شده این بود که از تقاطع ‌خطوطی که روی حرف  F‌وجود دارد استفاده شود. ناگفته پیداست که استفاده از حرف F که در ابتدای کلمه‌ی Fuse‌ قرار دارد باعث افزایش ضریب ماندگاری نام این برند هم در ذهن مخاطبان خواهد شد.
رنگ نارنجی، رنگ انرژی و تغییرات یکباره است و نشانه‌ای از اشتیاق و هیجان می‌باشد. این ویژگی‌ها متناسب با حالاتی هستند که مدیران پادکست فیوز علاقه دارند که به مخاطبان آنها پس از گوش کردن به پادکست‌ها دست دهد. از طرف دیگر رنگ زرد که طیف قویتر آن در این لوگو استفاده شده است، در جلب توجه مخاطب تأثیرگذاری بیشتری نسبت به رنگ های دیگر دارد و مکمل خوبی برای رنگ نارنجی می‌باشد.

از اینجا شروع کنید