طراحی لوگو مجموعه Adroitec Trading L.L.C

زمینه فعالیت:
فروش محصولات مرتبط با IT
نام شرکت:
Adroitec Trading L.L.C
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

شرکت Adroitec Trading L.L.C مجموعه‌ای فعال در حوزه فروش و توزیع محصولات و تجهیزات IT از جمله سخت افزار های کامپیوتری، موبایل و غیره است که با هدف خلق هویت بصری اختصاصی برای برند خود با آژانس طراحان بمان وارد مذاکره شد. تیم ما پس از برگزاری جلسه مشاوره با مدیریت این مجموعه و ارائه کانسپت‌های پیشنهادی در نهایت تصمیم گرفت تا لوگوی آن را به سبک نوشتاری یا لوگوتایپ طراحی کند. 
لوگوتایپ از جمله روش‌های پرطرفدار و منحصر به فرد برای طراحی لوگو است که با استفاده از نام برند موردنظر طراحی می‌شود و در واقع نام آن تنها عنصر بصری موجود لوگو است. از مهم‌ترین مزایای طراحی لوگو به سبک نوشتاری می‌توانیم به انحصاری بودن، عدم امکان کپی برداری از لوگو توسط رقبا و ماندگاری نام برند در ذهن مخاطبان هدف اشاره کنیم. البته بخش مهمی از جذابیت و قدرت تاثیرگذاری لوگوتایپ به انتخاب فونت و رنگ مناسب برای آن بستگی دارد و به همین دلیل باید با دقت بالایی انتخاب شوند. 
طراحان بمان برای طراحی لوگو این مجموعه از یک فونت خوانا، ساده اما در عین حال جذاب استفاده کردند و به منظور افزایش جلوه بصری آن نیز حرف A را به صورت شکل هندسی مثلث و حرف E را نیز به صورت سه خط افقی موازی در لوگو قرار دادند. استفاده از اشکال هندسی در طراحی هویت بصری، رویکردی رایج است که به سرعت توجه مخاطبان را جلب می‌کند. مثلث نمادی از پویایی، انرژی، تعادل، تحول، قدرت و سرزندگی در نظر گرفته می‌شود. البته نوع قرارگیری شکل مثلث در لوگو، احساسات مختلفی را به مخاطب انتقال می‌دهد. به عنوان مثال زمانی که لوگو مثلث بر روی ضلع اصلی آن طراحی شود، نشانگر قدرت و ثبات است؛ دقیقا همان مفاهیمی که ارزش‌های اصلی این شرکت را تعریف می‌کنند. 
برای طراحی لوگو شرکت Adroitec Trading L.L.C از ترکیب دو رنگ سورمه‌ای و آبی فیروزه‌ای استفاده شده است که هارمونی جذابی با یکدیگر دارند و جلوه خاصی به لوگو بخشیده‌اند. رنگ آبی فیروزه‌ای نمادی از تعهد، مسئولیت پذیری بالا، صداقت، اطمینان و وفاداری است و رنگ سورمه‌ای نیز یک رنگ شیک و اصیل است و به عنوان نمادی از اقتدار، اعتماد و دوستی شناخته می‌شود. ترکیب این دو رنگ در کنار یکدیگر  و انتخاب فونت مناسب در نهایت منجر به خلق این لوگوی ساده اما خاص برای شرکت Adroitec Trading L.L.C شد. 
 

از اینجا شروع کنید