معرفی لوگو مجموعه 7R SIBENR

زمینه فعالیت:
عمران و معماری
نام شرکت:
7R SIBENR
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

شرکت 7R SIBENR مجموعه‌ای فعال در حوزه عمران و ساختمان سازی است که امور مربوط به برندسازی و خلق هویت بصری خود را به آژانس طراحان بمان سپرد تا کارشناسان آتلیه طراحی با تکیه بر دانش و تجربه خود در این زمینه بتوانند لوگوی اختصاصی آن را طراحی نمایند. تیم طراحی بمان پس از بررسی حوزه فعالیت و برگزاری جلسات مشاوره با مدیریت این مجموعه در نهایت تصمیم گرفتند تا لوگوی آن را به سبک مونوگرام طراحی نمایند. 
مونوگرام از جمله سبک‌های متداول و همه پسند برای طراحی لوگو است که از حروف اختصاری نام برند موردنظر برای خلق هویت بصری آن استفاده می‌کند. البته در این سبک، قرار دادن حروف نام برند به تنهایی کافی نیست و به منظور افزایش جلوه بصری و قدرت تاثیرگذاری لوگو بر مخاطبان هدف باید حروف را طوری در کنار یکدیگر قرار دهیم تا ذهن بیننده را درگیر سازند. طراحان بمان، نشان اصلی لوگوی مجموعه 7R SIBENR را با ترکیب مهندسی حرف T و عدد 7  و همچنین نمای یک ساختمان طراحی کردند. این نشان دارای یک زاویه خاص، شبیه به نوشتار سه بعدی در معرض نور خورشید است که وجوه روبروی آن به صورت کامل سفید شده و سایر ابعادش نیز در سایه قرار دارند. 
برای پالت رنگی لوگوی این مجموعه نیز دو رنگ مشکی و سفید انتخاب شده است تا در نگاه اول، لوگویی قدرتمند و تاثیرگذار به نظر برسد. ترکیب دو رنگ سیاه و سفید از جمله ترکیب‌های رنگی رایج برای طراحی لوگو به شمار می‌رود که دارای هارمونی جذابی با یکدیگر هستند و احساساتی همچون استحکام، قدرت، استقامت، امنیت، اعتماد و وفاداری را به مخاطبان انتقال می‌دهند. طراحی نماد اصلی لوگو با رنگ مشکی و قرار گرفتن آن بر روی پس زمینه سفید، جلوه بصری خاصی به آن بخشیده و قدرت تاثیرگذاری لوگو بر مخاطبان را دو چندان ساخته است. 
در بخش پایینی لوگو نیز نام مجموعه 7R SIBENR با فونتی ساده و خوانا و حروف تماما بزرگ درج شده است تا نام این شرکت به خوبی در ذهن مشتریان ثبت و ماندگار شود.
 

از اینجا شروع کنید