معرفی لوگو مجموعه یونیک

زمینه فعالیت:
خدمات خودرو
نام شرکت:
یونیک
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

شرکت یونیک (Unique) مجموعه‌ای فعال در حوزه ارائه خدمات خودرو است که با هدف فعالیت حرفه‌ای و ارتقا جایگاه برند خود در بازارهای رقابتی با آژانس طراحان بمان وارد مذاکره شد تا کارشناسان بمان با تکیه بر دانش و تخصص خود در این زمینه بتوانند خلق هویت بصری و برندسازی این شرکت را به صورت تخصصی انجام دهند. پس از برگزاری جلسات مشاوره با مدیریت این مجموعه، در نهایت تصمیم گرفتیم لوگوی آن را به سبک مونوگرام طراحی شود. مونوگرام یکی از سبک‌های رایج و کاربردی طراحی لوگو برای مشاغل مختلف است که با استفاده از حروف اول نام آنها طراحی می‌شود و به همین دلیل، لوگوی نهایی کاملا منحصر به فرد بوده و امکان کپی برداری از آن نیز وجود ندارد. 
طراحان آتلیه بمان برای طراحی لوگوی مجموعه یونیک، حرف اول نام آن یعنی U را به شکل برشی از سنگ زمرد و حالت پاشش رنگ بر روی یک سطح طراحی کردند تا ضمن افزایش جذابیت بصری همچنین به دامنه و گستره فعالیت این برند نیز اشاره شود. در طراحی لوگو به سبک مونوگرام، علاوه بر توجه به نحوه قرار دادن حروف نام برند در لوگو همچنین باید به انتخاب پالت رنگی و فونت مناسب برای آن نیز توجه داشتند تا از طریق آنها بتوانیم توجه مخاطبان را به لوگو جلب نمایند. 
طراحان بمان از ترکیب سه رنگ قرمز، آبی و زرد برای نماد اصلی لوگو شرکت یونیک استفاده کردند تا با قرار گرفتن این سه رنگ شاد و خاص در کنار یکدیگر بتوانند حس همدلی و سرزندگی را به مخاطبان انتقال دهند. رنگ قرمز به سرعت توجه بیننده را جلب می‌کند و با مفاهیمی همچون قدرت، شجاعت، عشق و همبستگی همراه است. رنگ زرد به عنوان رنگ مثبت اندیشی و شادی شناخته می‌شود و رنگ آبی نیز احساساتی همچون آرامش، صلح و تعادل را به افراد منتقل می‌کند. 
در بخش پایینی لوگو نیز نام کامل مجموعه Unique با فونتی خوانا، ساده و حروف تماما بزرگ درج شده است تا مخاطبان هدف به راحتی قادر به خواندن و به خاطر سپردن آن در لوگو باشند. 

از اینجا شروع کنید