معرفی لوگو مجموعه یونیپلکس

زمینه فعالیت:
صنعت ساختمان
نام شرکت:
یونیپلکس
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

یونیپلکس (Uniplex) مجموعه‌ای فعال در زمینه طراحی، بهینه‌سازی و اجرای انواع سازه‌های ساختمانی است که امور برندسازی و خلق هویت بصری خود را به آژانس طراحان بمان سپرد. کارشناسان بمان پس از بررسی محصولات، زمینه فعالیت و ارائه کانسپت‌های پیشنهادی در نهایت تصمیم گرفتند تا آرم مجموعه یونیپلکس را با تلفیق دو سبک مونوگرام و لوگوی ترکیبی طراحی نمایند تا به سرعت توجه مخاطبان را جلب کرده و در ذهن آنان ماندگار شود. 
لوگوی مجموعه یونیپلکس از سه لایه تشکیل شده که برای طراحی لایه اول آن از سبک مونوگرام استفاده شده است. مونوگرام از جمله سبک‌های رایج و جذاب طراحی لوگو است که با استفاده از حروف اول نام برند موردنظر طراحی می‌شود. این سبک از طراحی، ذهن مخاطبان را درگیر کرده و به راحتی آنها را با خود همراه می‌سازد. کارشناسان بمان برای طراحی لایه نخست لوگو شرکت یونیپلکس از حرف اول نام آن یعنی U استفاده کردند و آن را به سبکی خاص و مهندسی در لوگو قرار دادند تا این نشان را به نوعی با حوزه فعالیت Uniplex پیوند دهند. 
در طراحی لایه بعدی این لوگو از تکنیک لوگوی ترکیبی یعنی استفاده از نماد مرتبط با حوزه فعالیت برند موردنظر استفاده شده و یک فرم مکعب در دل حرف Y قرار داده شده است تا به سازه‌های یونیپلکس اشاره داشته باشد. در لایه بعدی نیز از یک نشان تاج استفاده شده است؛ زیرا تاج به عنوان نمادی از فاخر بودن، دارایی، قدرت و صعود رو به بالا شناخته می‌شود و ارزش و اعتبار خاصی به لوگوی برند یونیپلکس بخشیده است. 
علاوه بر خلق نماد بصری، انتخاب پالت رنگی و فونت مناسب نیز در طراحی لوگو از اهمیت بالایی برخوردار است و بخش عمده‌ای از جذابیت و تاثیرگذاری لوگو بر مخاطبان به انتخاب صحیح و مناسب رنگ و فونت آن بستگی دارد. در زمان انتخاب پالت رنگی مناسب برای لوگو باید علاوه بر جنبه زیبایی به مفاهیم روانشناختی آن نیز توجه داشته باشیم؛ زیرا رنگ‌ها عواطف و احساسات خاصی را به مخاطبان منتقل می‌کنند و از همه مهم‌تر آنکه شخصیت و هویت یک برند را نیز شکل می‌دهند. کارشناسان بمان از دو رنگ طلایی و آبی برای طراحی لوگو شرکت یونیپلکس استفاده کردند؛ زیرا این دو رنگ هارمونی جذابی با یکدیگر دارند و قدرت تاثیرگذاری لوگو بر مخاطب را دو چندان خواهند کرد. 
رنگ طلایی به عنوان نمادی از موفقیت و ثروت شناخته می‌شود و احساساتی همچون دوستی، سخاوت، مهربانی را برای افراد تداعی می‌کند. رنگ آبی نیز رنگ آرامش و صلح است و به عنوان نمادی از ثبات، اعتماد، مسئولیت پذیری و نظم شناخته می‌شود. در قسمت پایینی این لوگو نیز نام شرکت یونیپلکس با تایپوگرافی انگلیسی و حروف تماما بزرگ درج شده است تا علاوه بر توجه به نماد اصلی، نام این مجموعه نیز در ذهن مخاطبان ثبت و ماندگار شود.
 

از اینجا شروع کنید