معرفی لوگو مجموعه توان تجهیز بنیان طب

زمینه فعالیت:
تولید تجهیزات پزشکی
نام شرکت:
توان تجهیز بنیان طب
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

شرکت توان تجهیز بنیان طب (به معنای توانا در تجهیز طب) مجموعه‌ای فعال در حوزه تولید ملزومات و تجهیزات پزشکی است که امور مربوط به برندسازی و خلق هویت بصری خود را تماما به آژانس طراحان بمان سپرد تا کارشناسان بمان با تکیه بر مهارت و دانش خود در این زمینه، لوگویی اختصاصی و منحصر به فرد برای این مجموعه طراحی نمایند. پس از برگزاری جلسه مشاوره با مدیریت شرکت توان تجهیز و ارائه کانسپت‌های پیشنهادی در نهایت تصمیم بر آن شد تا لوگوی آن را به سبک مونوگرام طراحی نماییم. 
مونوگرام سبکی جذاب و خاص برای طراحی هویت بصری است که با استفاده از حروف اول نام یک برند ساخته می‌شود و به دلیل انحصاری بودن و عدم امکان کپی برداری به سبکی پرطرفدار در میان کسب و کارهای مختلف تبدیل شده است. شیوه طراحی لوگوی مونوگرام به گونه‌ای است که مخاطبان را به تفکر وامیدارد و به واسطه آن نیز به طور موثرتر در ذهن آنان ثبت می‌شود. برای طراحی لوگوی مجموعه تجهیز بنیان طب از دو حرف T و B استفاده شده و آنها را طوری در کنار یکدیگر قرار دادیم تا در نگاه اول توجه مخاطبان را به این نماد جذاب جلب نمایند. 
انتخاب پالت رنگی و فونت مناسب در تمامی سبک‌های طراحی لوگو از اهمیت بالایی برخوردار است و بخش عمده‌ای از جذابیت و تاثیرگذاری لوگو بر مخاطبان به انتخاب صحیح و مناسب رنگ و فونت آن بستگی دارد. جهت انتخاب پالت رنگی مناسب برای لوگو باید علاوه بر جنبه زیبایی شناختی به مفاهیم روانشناختی آن نیز توجه داشته باشیم؛ زیرا رنگ‌ها عواطف و احساسات خاصی را به مخاطبان انتقال می‌دهند و از همه مهم‌تر آنکه خالق شخصیت و هویت یک برند نیز هستند. نماد اصلی  لوگو شرکت توان تجهیز بنیان طب با استفاده از طیف‌های روشن و تیره رنگ آبی طراحی شده است که حس امنیت و اعتماد را به افراد انتقال می‌دهند و به عنوان نمادی از وفاداری، صلح و آرامش شناخته می‌شوند. به طور کلی، رنگ آبی برای نشان دادن دقت و پیشرفت در ساخت محصولات دارای تکنولوژی پیشرفته، گزینه بسیار مناسبی است و به راحتی اعتماد مخاطبان را جلب خواهد کرد. 
بخش تایپوگرافی این لوگو نیز با رنگ مشکی و یک فونت فارسی خوانا و منحصر به فرد در قسمت پایینی لوگو درج شده است که موجب ماندگاری نام این شرکت در ذهن افراد خواهد شد. رنگ مشکی نیز در دسته رنگ‌های خاص و محبوب قرار دارد که استفاده از آن جلوه خاصی به لوگو می‌بخشد و قدرت تاثیرگذاری آن را افزایش می‌دهد. 
 

از اینجا شروع کنید