طراحی لوگو مجموعه سوئیس افه

زمینه فعالیت:
تولید لوازم آرایشی و بهداشتی
نام شرکت:
سوئیس افه
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

سوئیس افه (Swiss Effe) برندی فعال در حوزه تولید محصولات زیبایی و مراقبت از پوست است که آژانس بمان را برای برندسازی و خلق هویت بصری خود انتخاب کرد. گروه کارشناسان طراحی بمان پس از برگزاری جلسه مشاوره با مدیریت این مجموعه و آشنایی با اهداف و ارزش‌های سازمانی آن در نهایت تصمیم گرفتند تا لوگوی این برند را به سبک مونوگرام طراحی نمایند. مونوگرام از جمله سبک‌های رایج و پرطرفدار طراحی لوگو است که با استفاده از حروف اول نام برند موردنظر طراحی می‌شود. این سبک از طراحی، ذهن مخاطبان را درگیر کرده و به راحتی آنها را با خود همراه می‌سازد. از طرفی دیگر، سبکی کاملا منحصر به فرد است که معرف یک برند بوده و امکان کپی برداری از آن نیز بسیار پایین است.
کارشناسان بمان نیز برای طراحی لوگوی برند سوئیس افه، دو حرف اول نام آن یعنی s و e را به سبکی خلاقانه با یکدیگر ترکیب کردند تا در نگاه اول توجه مخاطبان را به این نماد جذاب جلب نمایند. 
انتخاب پالت رنگی و فونت مناسب در تمامی سبک‌های طراحی لوگو از اهمیت بالایی برخوردار است و بخش عمده‌ای از جذابیت و تاثیرگذاری لوگو بر مخاطبان به انتخاب صحیح و مناسب رنگ و فونت آن بستگی دارد. جهت انتخاب پالت رنگی مناسب برای لوگو باید علاوه بر جنبه زیبایی به مفاهیم روانشناختی آن نیز توجه داشته باشیم؛ زیرا رنگ‌ها عواطف و احساسات خاصی را به مخاطبان انتقال می‌دهند و از همه مهم‌تر آنکه شخصیت و هویت یک برند را نیز شکل می‌دهند.
کارشناسان بمان دو رنگ قرمز و مشکی را برای طراحی لوگوی برند سوئیس افه انتخاب کردند تا از طریق آنها بتوانند به سرعت توجه مخاطب را به این نشان بصری جلب نمایند. رنگ قرمز با احساساتی همچون عشق، صمیمیت، دوستی و هیجان همراه است و استفاده از آن به عنوان رنگ نماد اصلی لوگو، اقدامی هوشمندانه در جهت جلب توجه و ماندگاری این نشان در ذهن مخاطبان هدف بود. مشکی نیز یک رنگ لوکس، پیچیده و قدرتمند است که هیچگاه از مد نمی‌افتد و از همه مهم‌تر آنکه هارمونی جذابی با رنگ قرمز دارد.
فونت لوگو نیز مانند رنگ، تاثیر بسزایی بر جذابیت و تاثیرگذاری آن دارد. به طور کلی، نوع نوشتار نام برند، به دیده شدن و القای قدرت برند به مخاطبان کمک بسیاری می‌کند. از این رو طراحان ما نام برند سوئیس افه را با یک فونت انگلیسی خوانا و حروف تماما بزرگ در قسمت پایینی لوگو درج کردند تا علاوه بر جلب توجه مخاطبان همچنین نام این برند را در ذهن آنان ثبت نمایند. 
 

از اینجا شروع کنید