طراحی لوگو مجموعه سیمین رضایی‌پور

زمینه فعالیت:
داروخانه
نام شرکت:
سیمین رضایی‌پور
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

داروخانه دکتر سیمین رضایی‌پور مجموعه‌ای فعال در حوزه فروش دارو و ارائه خدمات مشاوره به بیماران است که آژانس طراحان بمان را برای خلق هویت بصری کسب و کار خود انتخاب کرد. کارشناسان طراح پس از برگزاری جلسه مشاوره با ایشان و کسب اطلاعات موردنیاز، در نهایت تصمیم گرفتند تا لوگوی داروخانه دکتر رضایی‌پور را به روش مونوگرام و با استفاده از نام داروخانه و البته ترکیبی از خلاقیت و نمادهای مرتبط طراحی نمایند. 
مونوگرام سبکی منحصر به فرد و خاص برای طراحی لوگو است که با استفاده از حروف اول نام برند موردنظر طراحی می‌شود و ذهن مخاطب را درگیر می‌سازد. طراحان بمان برای ساخت لوگو این داروخانه از حرف اول نام کوچک موسس آن (سیمین) یعنی حرف S استفاده کردند و به منظور افزایش جلوه بصری و قدرت تاثیرگذاری لوگو نیز آن را با دو نماد باستانی یین یانگ و دستان در حال کمک (اشاره به حوزه فعالیت این مجموعه) ترکیب نمودند. تلفیق این عناصر در کنار یکدیگر، منجر به خلق یک لوگوی مونوگرام دایره‌ای شد که در نگاه اول موجب جلب توجه مخاطبان شده و حس اعتماد و اطمینان را به آنان منتقل می‌کند. 
انتخاب پالت رنگی و فونت مناسب برای لوگو از اهمیت بالایی برخوردار است و ارتباط مستقیمی با میزان تاثیرگذاری مثبت بر مخاطبان و ماندگاری آن در ذهن مخاطبان دارد. رنگ لوگو باید بر اساس علم روانشناسی رنگ‌ها و بررسی تاثیر روانشناختی رنگ‌ها بر مخاطبان انتخاب شود تا از طریق آنها بتوانید احساسات موردنظر خود را به بیننده انتقال دهید. از آنجایی که داروخانه با مفاهیمی همچون سلامتی و تندرستی همراه است؛ رنگ آبی یکی از بهترین گزینه‌ها برای طراحی لوگو داروخانه است که تداعی کننده احساساتی همچون آرامش، صلح، امنیت و وفاداری بوده و دو طیف روشن و تیره آن جذابیت خاصی به لوگوی داروخانه دکتر رضایی‌پور بخشیده است. استفاده از رنگ سفید در پس زمینه و بخشی از تایپوگرافی این لوگو نیز قدرت تاثیرگذاری آن را افزایش داده و به راحتی اعتماد افراد به این داروخانه را جلب خواهد کرد.
در بخش تایپوگرافی لوگو داروخانه دکتر سیمین رضایی‌پور نیز از یک فونت فارسی منحصر به فرد و خوانا استفاده شده تا در عین جلوه بخشی به لوگو همچنین موجب ماندگاری نام آن در ذهن مخاطبان هدف شود. 

از اینجا شروع کنید