طراحی لوگو مجموعه شاطر تقی

زمینه فعالیت:
رستوران و نانوایی
نام شرکت:
شاطر تقی
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

شاطر تقی یک رستوران-نانوایی است که به منظور خلق هویت بصری و معرفی حرفه‌ای خود به مشتریان با آژانس طراحان بمان وارد مذاکره شد. کارشناسان تیم طراحی پس از بررسی حوزه فعالیت و خدمات این مجموعه، تصمیم گرفتند لوگوی آن را به سبک ترکیبی طراحی نمایند تا از طریق آن به راحتی بتوانند توجه مخاطبان را به رستوران شاطر تقی جلب نمایند. لوگو ترکیبی همانطور که از نام آن پیداست، تلفیقی از دو سبک تصویری و نوشتاری است که از مزایای طراحی این دو سبک در یک لوگو بهره می‌برد. لوگو ترکیبی با استفاده از یک نماد مرتبط با حوزه فعالیت و نام برند مربوطه طراحی می‌شود تا مخاطبان با مشاهده لوگو در ابتدا بتوانند زمینه فعالیت مجموعه موردنظر را تشخیص دهند و سپس با نام آن آشنا شوند.
نماد لوگوی رستوران شاطر تقی از ترکیب سه کانسپت خوشه گندم، چهره یک شاطر و تنور ساخته شده است؛ چراکه این سه نماد ارتباط نزدیکی با نام و خدمات این مجموعه (ارائه غذا و نان تازه) داشته و در نگاه اول توجه مشتریان را جلب خواهند کرد. در طراحی لوگو ترکیبی علاوه بر خلق نماد بصری مرتبط و خاص، استفاده از پالت رنگی مناسب نیز بسیار مهم است و ارتباط مستقیمی با میزان جذابیت و تاثیرگذاری لوگو بر مخاطبان خواهد داشت. کارشناسان بمان برای طراحی لوگوی مجموعه شاطر تقی از رنگ طلایی برای نماد اصلی و رنگ سبز تیره برای بخش تایپوگرافی آن استفاده کردند. طلایی رنگ خوشه‌های گندم و نان است که با مفاهیمی همچون موفقیت، ثروت و دانش همراه است و رنگ سبز نیز به عنوان رنگ سخاوت و موفقیت شناخته می‌شود و احساساتی همچون آرامش و اطمینان را به افراد انتقال می‌دهد. این دو رنگ، هارمونی بی نظیری با یکدیگر دارند و جذابیت لوگوی مجموعه شاطر تقی با دو چندان ساخته‌اند.
در بخش پایینی لوگو نیز نام این رستوران با تایپوگرافی فارسی و خوانا درج شده است تا مشتریان به راحتی قادر به خواندن نام شاطر تقی در لوگو و به خاطر سپردن آن باشند؛ زیرا نوع نوشتار نام برند در لوگو، کمک بسیاری به نمایش قدرت آن می‌کند. 
 

از اینجا شروع کنید