طراحی لوگو مجموعه سراج نیک پندار

زمینه فعالیت:
تولید پوشاک ورزشی
نام شرکت:
سراج نیک پندار
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

سراج نیک پندار برندی فعال در حوزه طراحی و تولید انواع پوشاک ورزشی است که امور برندسازی و خلق هویت بصری مجموعه خود را به گروه طراحان بمان سپرد. تیم طراحی بمان پس از بررسی حوزه فعالیت، مخاطبان هدف، ارزش‌های سازمانی این برند و همچنین ارائه کانسپت‌های پیشنهادی به مدیریت این مجموعه در نهایت تصمیم گرفتند تا لوگوی آن را به سبک مونوگرام طراحی نمایند. مونوگرام سبکی رایج و منحصر به فرد برای ساخت لوگو است که از حرف یا حروف اول نام یک برند طراحی می‌شود و به طور مداوم، نام آن را در ذهن مخاطبان تداعی می‌کند. 
طراحان بمان حرف اول نام برند سراج نیک پندار یعنی S را به عنوان نماد اصلی لوگو مورد استفاده قرار دادند و آن را صورت اریب طراحی کردند تا تداعی کننده حس و حال ورزش برای مخاطبان باشد؛ زیرا فیگور ورزشکاران در اکثر رشته‌های ورزشی، حالت اریب دارد. طراحی حرف S به صورت اریب، نوعی حس پویایی را نیز به مخاطبان انتقال می‌دهد و موجب ماندگاری نام این برند در ذهن آنان خواهد شد. 
انتخاب پالت رنگی و فونت مناسب در تمامی سبک‌های طراحی لوگو از اهمیت بالایی برخوردار است و در واقع، بخش عمده‌ای از جذابیت و تاثیرگذاری لوگو بر مخاطبان به انتخاب هوشمندانه رنگ و فونت آن بستگی دارد. جهت انتخاب پالت رنگی مناسب برای لوگو باید علاوه بر جنبه زیبایی به مفاهیم روانشناختی آن نیز توجه داشته باشیم؛ زیرا رنگ‌ها عواطف و احساسات خاصی را به مخاطبان انتقال می‌دهند و از همه مهم‌تر آنکه شخصیت و هویت یک برند را نیز شکل می‌دهد. کارشناسان بمان از رنگ آبی برای نماد اصلی و رنگ مشکی برای بخش تایپوگرافی لوگو برند سراج نیک پندار استفاده کردند و آن را بر روی پس زمینه سفید قرار دادند. آبی به عنوان محبوب‌ترین رنگ دنیا شناخته می‌شود و مفاهیمی همچون وفاداری، امنیت، اعتماد، منطق، آرامش، نظم و ثبات را به بیننده انتقال می‌دهد. رنگ مشکی نیز از جمله رنگ‌های جدی است که هیچگاه از مد نمی‌افتد و حس قدرت، استحکام، حرفه‌ای بودن و اعتبار را تداعی می‌کند. 
فونت لوگو نیز مانند رنگ آن تاثیر بسزایی بر جذابیت و تاثیرگذاری لوگو دارد. به طور کلی، نوع نوشتار نام برند، به دیده شدن و القای قدرت برند به مخاطبان کمک بسیاری می‌کند. از این رو طراحان ما نام برند ورزشی سراج نیک پندار را با یک فونت فارسی خوانا و خاص در قسمت پایینی لوگو درج کردند تا علاوه بر جلب توجه مخاطبان همچنین نام این برند را در ذهن آنان ثبت نمایند. 
 

از اینجا شروع کنید