طراحی لوگو مجموعه رویای توسعه ارتباطات پویان

زمینه فعالیت:
طراحی نرم افزار
نام شرکت:
رویای توسعه ارتباطات پویان
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

رویای توسعه ارتباطات پویان مجموعه‌ای فعال در حوزه توسعه اپلیکیشن‌های بومی سازی شده و کاربردی برای کاربران ایرانی است که به منظور طراحی و خلق هویت بصری خود با آژانس طراحان بمان وارد گفتگو شد تا کارشناسان تیم طراحی با تکیه بر دانش و مهارت خود در این زمینه، لوگویی جذاب و ماندگار برای آن طراحی نمایند. پس برگزاری جلسه مشاوره جهت آگاهی بیشتر درباره آیتم‌های موردنظر مدیریت این مجموعه، دریافت اطلاعات موردنیاز و تشخیص مخاطبان هدف در نهایت تصمیم گرفته شد تا لوگوی رویای توسعه ارتباطات پویان را با استفاده از تکنیک مونوگرام طراحی نماییم. 
مونوگرام از جمله سبک‌های منحصر به فرد برای ساخت لوگو است که با استفاده از حرف یا حروف اول نام برند موردنظر (در اینجا حرف P) طراحی می‌شود. این سبک به گونه‌ای است که ابتدا مشاهده شده و سپس با کمی مکث، حروف تشکیل دهنده آن برای بیننده قابل درک خواهد شد. کارشناسان طراح با هدف افزایش جذابیت بصری و درگیری ذهنی مخاطبان با لوگو، به قرار دادن حرف P در لوگو رویای توسعه ارتباطات پویان بسنده نکرده و آن را با نماد «بی نهایت» ترکیب کردند. این نماد به مفاهیم نامحدود و پایدار اشاره دارد که ارتباط نزدیکی با ارزش‌های این مجموعه داشته و ترکیب آن با حرف P نیز ذهن مخاطبان را برای درک معنا و مفهوم آن درگیر می‌سازد. در طراحی این نماد از نودهای الکترونیکی که نماد ارتباط در دنیای دیجیتال هستند نیز استفاده شده است تا به طور غیر مستقیم به دانش و حوزه فعالیت ارتباطات پویان اشاره شود. 
استفاده از رنگ آبی فیروزه‌ای برای نماد اصلی و رنگ طوسی برای بخش تایپوگرافی لوگو طبق درخواست و سلیقه مدیریت این مجموعه انتخاب و به کار گرفته شد. آبی به عنوان محبوب‌ترین رنگ دنیا شناخته می‌شود و بهترین رنگ برای انتقال مفاهیمی همچون امنیت، اعتماد، نظم و ثبات است. رنگ طوسی نیز نمادی از هوش، استقلال، اعتماد و آرامش است که با رنگ آبی فیروزه‌ای هارمونی جذابی داشته و ترکیب آنها در کنار یکدیگر، قدرت تاثیرگذاری این لوگو بر مخاطبان را به طرز چشمگیری افزایش داده است. 
در بخش پایینی لوگو، نام کامل برند با فونت خوانا و ساده درج شده است تا مخاطبان هدف به راحتی قادر به خواندن و به خاطر سپردن نام رویای توسعه ارتباطات پویان در لوگو باشند. به منظور جلب توجه بیشتر مخاطبان به لوگو، نام این برند با حروف تماما بزرگ درج شده و کلمه POUYAN نیز به صورت بزرگ‌تر در پایین لوگو قرار دارد تا به خوبی در ذهن بینندگان ثبت و البته ماندگار شود.
 

از اینجا شروع کنید