طراحی لوگو مجموعه سما پودر ویانا

زمینه فعالیت:
تولید بیکینگ پودر
نام شرکت:
سما پودر ویانا
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

سما پودر ویانا برندی فعال در حوزه تولید و عرضه بیکینگ پودر است که طراحی هویت بصری کسب و کار خود را به آژانس طراحان بمان سپرد تا کارشناسان بمان به صورت حرفه‌ای و تخصصی، لوگوی این برند را طراحی نمایند. پس از ارائه کانسپت‌های پیشنهادی و برگزاری جلسات مشاوره با مدیر عامل این مجموعه در نهایت تصمیم گرفته شد تا لوگوی مجموعه سما پودر ویانا را به سبک ترکیبی طراحی شود. لوگوی ترکیبی از جمله سبک‌های متداول برای خلق هویت بصری طیف گسترده‌ای از مشاغل است که در واقع تلفیقی از عناصر لوگو تصویری و نوشتاری (لوگوتایپ) است و با استفاده از نام برند و یک نماد ساخته می‌شود. 
کارشناسان بمان برای طراحی نماد لوگوی مجموعه سما پودر ویانا از تصویر یک پرنده ققنوس سربلند استفاده کردند؛ زیرا این پرنده نمادی از جاودانگی است و در اساطیر یونان و مصر باستان با خدای خورشید پیوند داده شده است. خورشید نیز نمادی از زندگی است و به عنوان نشانی از انرژی، قدرت، مثبت بودن و شفافیت در نظر گرفته می‌شود. این نشان در عین مدرن بودن، حالت رسمی نیز دارد و با ارزش‌های این برند مرتبط است. 
در طراحی لوگو به سبک ترکیبی، علاوه بر طراحی خاص و منحصر به فرد نماد اصلی، انتخاب پالت رنگی و فونت مناسب نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و تاثیر بسزایی بر جلوه بصری لوگو خواهد داشت. کارشناسان بمان از رنگ نارنجی برای نماد اصلی و رنگ خاکستری برای بخش تایپوگرافی این لوگو استفاده کردند. رنگ نارنجی با عواطف و احساساتی همچون جوانی، سرزندگی، اشتیاق، اعتماد به نفس، ماجراجویی و خلاقیت همراه است و حس ارزشمندی و خاص بودن را به مخاطب القا می‌کند. رنگ خاکستری نیز نمادی از هوش، استقلال، اعتماد و آرامش است که با رنگ نارنجی هارمونی جذابی داشته و ترکیب این دو رنگ در کنار یکدیگر، قدرت تاثیرگذاری این لوگو بر مخاطبان را دو چندان ساخته است. 
در بخش پایینی لوگو، نام کامل برند با فونت خوانا و گوشه‌های تیز درج شده است تا مخاطبان هدف به راحتی قادر به خواندن و به خاطر سپردن نام مجموعه سما پودر ویانا باشند. به منظور جلب توجه بیشتر مخاطبان به لوگو نیز نام این برند با حروف تماما بزرگ درج شده و کلمه VIANA نیز به صورت بزرگ‌تر در پایین لوگو قرار دارد تا به خوبی در ذهن بینندگان ثبت و البته ماندگار شود.
 

از اینجا شروع کنید