طراحی لوگو مجموعه سلامت سازان آراد سیما

زمینه فعالیت:
تولید و فروش محصولات مرتبط با زیبایی
نام شرکت:
سلامت سازان آراد سیما
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

سلامت سازان آراد سیما مجموعه‌ای فعال در حوزه فروش و بازاریابی محصولات و خدمات پزشکی مرتبط با صنعت زیبایی است که آژانس طراحان بمان را برای خلق هویت بصری برند خود انتخاب کرد. کارشناسان آتلیه طراحی پس از برگزاری جلسه مشاوره با مدیریت این مجموعه و کسب اطلاعات موردنیاز درباره مخاطبان هدف، محصولات و ارزش‌های این برند در نهایت تصمیم گرفتند تا لوگوی آن را به سبک مونوگرام طراحی نمایند. علت اصلی انتخاب این سبک، تاکید مدیریت مجموعه سلامت سازان آراد سیما بر درج نام این کسب و کار در لوگو بود.
مونوگرام از جمله سبک‌های پرطرفدار و کم ریسک برای طراحی لوگو است که از حروف اول نام کسب و کار موردنظر ساخته می‌شود و به راحتی می‌تواند توجه مخاطبان هدف را جلب نماید. طراحان آتلیه بمان به منظور افزایش جلوه بصری لوگو و ترغیب مخاطبان نسبت به درک معنا و مفهوم لوگوی آراد سیما، سبک مونوگرام را با تکنیک فضای منفی ترکیب کرده و نمادی منحصر به فرد برای این مجموعه خلق کردند. لوگوی آراد سیما از ترکیب دو حرف A و S طراحی شده که در نگاه اول تنها حرف A برای مخاطبان، مشهود و قابل درک است اما با کمی دقت در لوگو می‌توانند حرف S را نیز در وسط این نماد پیدا کنند. 
علاوه بر طراحی منحصر به فرد نماد اصلی لوگو، انتخاب پالت رنگی مناسب برای آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا مشتریان اغلب یک برند را با رنگ سازمانی آن به یاد می‌آورند و همان رنگ، احساسات خاصی را به آنان انتقال می‌دهد. از آنجایی که مجموعه آراد سیما در حوزه سلامت و زیبایی فعالیت دارد، کارشناسان بمان از پالت رنگی آبی برای طراحی لوگوی این مجموعه استفاده کردند. آبی به عنوان محبوب‌ترین رنگ دنیا شناخته می‌شود و بهترین رنگ برای انتقال مفاهیمی همچون امنیت و اعتماد است. رنگ آبی همچنین رنگ سلامت و نشاط نیز هست که دارای ماهیت آرامش بخش و تسکین دهنده بوده و مناسب‌ترین رنگ برای طراحی لوگوی برندی است که در حوزه سلامت و زیبایی فعالیت می‌کند. 
در قسمت پایینی لوگو نیز نام برند سلامت سازان آراد سیما با تایپوگرافی فارسی و فونتی ساده و خوانا درج شده است تا مخاطبان هدف به راحتی قادر به خواندن و به خاطر سپردن نام آن باشند. 
 

از اینجا شروع کنید