طراحی لوگو مجموعه رنگتاب

زمینه فعالیت:
تولید چسب و رنگ
نام شرکت:
رنگتاب
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

رنگتاب مجموعه‌ای فعال در حوزه تولید و عرضه انواع مدل‌های چسب و رنگ برای صنایع مختلف است که کلیه امور مربوط به خلق هویت بصری و برندسازی خود را به آژانس طراحان بمان سپرد. کارشناسان تیم طراح پس از بررسی طیف محصولات، مخاطبان هدف و ارزش‌های این برند، در نهایت تصمیم گرفتند تا لوگوی آن را به سبک ترکیبی طراحی نمایند. 
لوگو ترکیبی از تلفیق عناصر دو لوگو تصویری و نوشتاری (لوگوتایپ) ساخته می‌شود که متشکل از نام برند و نماد مرتبط با حوزه فعالیت آن است. این سبک به عنوان یکی از پرطرفدارترین روش‌های خلق هویت بصری شناخته می‌شود که در قالب یک نماد تجاری جذاب، نام برند و حوزه فعالیت آن را به مخاطبان هدف معرفی خواهد کرد. کارشناسان تیم طراح برای خلق نماد اصلی لوگو برند رنگتاب و با در نظر گرفتن محصولات و زمینه فعالیت این برند از ترکیب دو نماد خورشید (تداعی کننده حس درخشش و قدرت) و چرخ‌دنده (نماد صنعت) و فضای داخلی آن را نیز به صورت دایره طراحی کردند. شکل هندسی دایره به طور کلی شکلی مثبت و بی حاشیه است که احساساتی همچون امنیت، آرامش، اطمینان و کمال را به افراد منتقل می‌کند و به راحتی اعتماد آنان را جلب خواهد کرد. 
انتخاب پالت رنگی مناسب در طراحی لوگو از اهمیت بالایی برخوردار است و به شکل‌گیری عواطف و احساسات مثبت نسبت به یک برند کمک بسیاری می‌کند. کارشناسان بمان با توجه به حوزه فعالیت برند رنگتاب، لوگوی آن را با استفاده از رنگ‌های متعددی همچون سرخابی، سفید و دو طیف روشن و تیره رنگ آبی طراحی کردند تا از این طریق بتوانند نوعی ارتباط معنایی با محصولات رنگتاب برقرار نمایند. طیف‌های رنگ آبی به طور کلی احساساتی همچون انرژی مثبت، سرزندگی، شادابی، آرامش و تعادل را برای افراد تداعی می‌کنند و رنگ سرخابی نیز به عنوان نمادی از شور، هیجان و تعادل عاطفی شناخته می‌شود که در کنار رنگ آبی و سفید، هارمونی بسیار جذاب و فوق العاده‌ای دارد. 
در قسمت پایینی لوگو نیز نام برند رنگتاب با رنگ مشکی، تایپوگرافی انگلی به همراه فونت ساده و خوانا و حروف تماما بزرگ درج شده است تا ضمن ماندگاری نام برند در ذهن مخاطبان هدف، احساساتی همچون قدرت و کیفیت بالا نیز به آنها منتقل شود. 
 

از اینجا شروع کنید