طراحی لوگو مجموعه اسپیتا

زمینه فعالیت:
تولید اقلام ورزشی (لباس و اکسسوری‌های ورزشی)
نام شرکت:
اسپیتا
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

اسپیتا (Spita) برندی فعال در حوزه طراحی و تولید لوازم ورزشی است که با هدف فعالیت حرفه‌ای در بازارهای رقابتی و خلق هویت بصری اختصاصی برای خود با آژانس طراحان بمان وارد مذاکره شد. پس از برگزاری جلسات مشاوره و ارائه کانسپت‌های پیشنهادی به این مجموعه، در نهایت تصمیم گرفتیم تا لوگوی برند اسپیتا را به سبک ترکیبی یعنی تلفیقی از نماد و تایپوگرافی طراحی نماییم. 
لوگوی ترکیبی از جمله سبک‌های جذاب و منحصر به فرد طراحی لوگو است که برای طیف گسترده‌ای از مشاغل مناسب بوده و در قالب یک نماد بصری، حوزه فعالیت و نام برند موردنظر را به مخاطبان هدف معرفی خواهد کرد. نماد اصلی لوگو اسپیتا برگرفته از دل نوشتار و معنای نام آن است که با تکنیک فضای منفی به طور هوشمندانه و حرفه‌ای طراحی شده است. اسپیتا نام یکی از خدایان بین النهرین است که نظم دنیا را به وسیله رعد و برق کنترل می‌کرد. از این رو نشان اصلی لوگو نیز نمادی از رعد و برق را تداعی می‌کند. البته فضای منفی در این لوگو نیز با الهام از این کلمه، فرم حرف S را تداعی می‌کند. این نماد جذاب همچنین از تکرار دو فرم مثلث تشکیل شده که نمادی از حرکت، پویایی و تحرک است و قرار گرفتن مثلث‌ها در جهات برعکس نیز این انرژی درونی را تعدیل می‌کند.
انتخاب پالت رنگی و فونت مناسب برای لوگو از اهمیت بالایی برخوردار است و ارتباط مستقیمی با قدرت تاثیرگذاری لوگو بر مخاطبان دارد. کارشناسان بمان برای طراحی لوگو برند اسپیتا از ترکیب دو رنگ مشکی و قرمز- نارنجی استفاده کرده‌اند که هارمونی بی نظیری در کنار یکدیگر دارند. رنگ مشکی عموما برای طراحی لوگوهای فعال در حوزه پوشاک و ورزش مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ زیرا رنگی جدی، کلاسیک، باوقار، با اصالت و شیکی است که به جنسیت خاصی تعلق ندارد. رنگ نماد اصلی لوگو نیز به عنوان رنگ انرژی، گرما، صمیمیت، هیجان، ماجراجویی و جسارت شناخته می‌شود و بهترین انتخاب برای طراحی لوگوی برندی فعال در حوزه تولید لوازم ورزشی است.
در بخش تایپوگرافی لوگو نیز نام برند به صورت دو بخشی (بالا و پایین) و با فونتی خوانا نوشته شده است تا علاوه بر جلوه بخشی به لوگو، توجه مخاطبان را به نام برند جلب کرده و به آنها کمک کند تا نام مجموعه اسپیتا را به راحتی به خاطر بسپارند و با آن ارتباط عاطفی برقرار نمایند. 
 

از اینجا شروع کنید