طراحی لوگو مجموعه رادیو کسب و کار

زمینه فعالیت:
تولید پادکست
نام شرکت:
رادیو کسب و کار
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

رادیو کسب و کار مجموعه‌ای فعال در حوزه تولید پادکست‌های مرتبط با دنیای بیزینس است که انجام کلیه امور برندسازی و خلق هویت بصری خود را بر عهده آژانس طراحان بمان گذاشت. کارشناسان ما پس از بررسی کامل زمینه فعالیت و مخاطبان اصلی این مجموعه و همچنین برگزاری جلسه مشاوره با مدیریت رادیو کسب و کار در نهایت تصمیم گرفتند تا لوگوی آن را به سبک ترکیبی طراحی نمایند. 
لوگو ترکیبی یکی از بهترین سبک‌های خلق هویت بصری برای طیف گسترده‌ای از مشاغل است که در قالب یک نماد جذاب، حوزه فعالیت و نام آنها را به مخاطبان معرفی می‌کند. لوگو ترکیبی در واقع تلفیقی از دو روش لوگوتایپ (نوشتاری) و لوگو تصویری است که از مزایای طراحی این دو سبک در یک لوگو بهره می‌برد؛ یعنی متشکل از یک نماد مرتبط و نام برند موردنظر است. کارشناسان بمان برای طراحی نماد لوگو رادیو کسب و کار، چندین کانسپت مختلف از جمله میکروفون، دیالوگ باکس، هدفون و یک درب باز (اشاره به این مفهوم که گوش دادن به پادکست‌های این مجموعه، دریچه جدیدی از بینش و تفکر را به سوی شما باز خواهد کرد) را با یکدیگر ترکیب کرده و نماد اصلی آن را خلق کردند. تمامی این کانسپت‌ها ارتباط نزدیکی با حوزه فعالیت این مجموعه دارند و مخاطبان هدف در نگاه اول می‌توانند تشخیص دهند که این لوگو متعلق به یک پلتفرم تولیدکننده فایل‌های صوتی است. 
در قسمت پایینی لوگو نیز نام این مجموعه با تایپوگرافی فارسی و فونتی کاملا مناسب و خوانا درج شده است تا علاوه بر جلوه بخشی به لوگو همچنین موجب ماندگاری نام آن در ذهن مخاطبان هدف نیز شود. انتخاب پالت رنگی مناسب برای لوگو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ زیرا رنگ‌ها عواطف و احساسات خاصی را به افراد منتقل می‌کنند و تاثیر بسزایی بر شکل‌گیری تصویر ذهنی مثبت از برند برای بیننده خواهند داشت.
 کارشناسان بمان از ترکیب دو رنگ بنفش و آبی برای نماد اصلی و دو رنگ مشکی و سفید (در دو نسخه) برای تایپوگرافی آن استفاده کردند. البته بخش عمده‌ای از رنگ نماد اصلی لوگو را رنگ آبی تشکیل می‌دهد که تداعی کننده حس آرامش آسمان و دریا بوده و با مفاهیمی همچون اعتماد، امنیت و ثبات همراه است. در بخش بالایی این نماد نیز سایه‌ای محو از رنگ بنفش استفاده شده که حس آرامش رنگ آبی و احساسات مثبت دیگری همچون صداقت، وفاداری، خرد، خلاقیت، نوآوری و استقلال را به افراد انتقال می‌دهد. 

از اینجا شروع کنید