طراحی آرم مجموعه پسجیل

زمینه فعالیت:
تولید آجیل و خشکبار
نام شرکت:
پسجیل
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

پسجیل (Pesjil) برندی فعال در حوزه تولید و صادرات آجیل و خشکبار است که آژانس طراحان بمان را برای انجام امور مربوط به برندسازی و خلق هویت بصری خود انتخاب کرد. پس از بررسی زمینه فعالیت، مخاطبان هدف و برگزاری جلسه مشاوره با مدیران مجموعه پسجیل در نهایت تصمیم بر آن شد تا لوگوی این برند را به سبک ترکیب طراحی شود تا از طریق یک نماد تجاری جذاب بتوان حوزه فعالیت و نام این برند را به مخاطبان معرفی کرد. 
لوگو ترکیبی همانطور که از نام آن پیداست، نوعی سبک ترکیبی است که از تلفیق عناصر لوگو تصویری و نوشتاری ساخته می‌شود. یعنی در طراحی لوگو ترکیبی، یک نماد مرتبط با زمینه فعالیت کسب و کار مربوطه و نام آن مورد استفاده قرار می‌گیرند. نام برند پسجیل در واقع ترکیبی از دو کلمه پسته و آجیل است و کارشناسان طراح نیز با الهام از این نام گذاری تصمیم گرفتند تا برای طراحی نماد لوگوی این برند از یک درخت پسته و ساختار کلی پسته استفاده نمایند. همانطور که مشاهده می‌کنید، لوگو مجموعه پسجیل متشکل از یک درخت پسته است که درون یک پسته (به صورت بیضی) قرار گرفته تا مخاطبان در نگاه اول بتوانند تشخیص دهند که این لوگو متعلق به یک برند فعال در حوزه تولید آجیل و خشکبار است. 
برای پالت رنگی این لوگو نیز از رنگ‌های پسته یعنی کرمی برای نماد اصلی و رنگ سبز نیز برای تایپوگرافی آن استفاده شده است تا احساسات واقعی‌تری به مخاطبان منتقل شود. رنگ سبز به طور کلی با مفاهیمی همچون تعادل، انرژی مثبت، شروع دوبار، امید، رشد و سرزندگی همراه است و رنگ کرمی نیز به عنوان نمادی از سادگی، آرامش و ملایمت شناخته می‌شود که هارمونی جذابی با یکدیگر دارند و جلوه بصری خاصی به لوگو بخشیده‌اند. 
برای درج نام برند پسجیل در قسمت پایینی لوگو از تایپوگرافی انگلیسی و فونتی خوانا استفاده شده تا مخاطبان به راحتی بتوانند نام این برند را در لوگو بخوانند و آن را به خاطر بسپارند. 
 

از اینجا شروع کنید