معرفی لوگو مجموعه ارتباط ثابت پارسیان

زمینه فعالیت:
ارتباطات رادیویی
نام شرکت:
ارتباط ثابت پارسیان
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

شرکت ارتباط ثابت پارسیان مجموعه‌ای فعال در حوزه ارتباطات رادیویی است که برندسازی و خلق هویت بصری اختصاصی مجموعه خود را به آژانس طراحان بمان سپرد تا تیم ما با تکیه بر دانش و مهارت خود در این زمینه بتواند بهترین نماد تجاری را برای این شرکت طراحی نماید. لوگو مجموعه ارتباطات ثابت پارسیان بنا بر سلیقه و نیاز این برند به سبک ترکیبی طراحی شد تا از طریق یک لوگوی ساده اما در عین حال خاص و منحصر به فرد بتواند به نمادی ماندگار در ذهن مخاطبان هدف تبدیل شود. 
تمامی عناصر این لوگو بر اساس اصول و قواعد هندسی طراحی شده‌اند تا مخاطبان در نگاه اول به لوگو بتوانند ارتباط میان اجزای آن را تشخیص داده و با لوگو ارتباط عاطفی برقرار نمایند. برای طراحی نماد اصلی لوگوی شرکت ارتباط ثابت پارسیان از ترکیب عدد 8 و نماد بی نهایت استفاده شده که مفهوم ابدیت و عدم وجود محدودیت را به مخاطبان انتقال می‌دهد و به نوعی با رویکرد و ماهیت این شرکت در ارتباط است. قرار دادن نماد اصلی لوگو درون شکل هندسی مربع نیز رویکردی هوشمندانه در جهت سازماندهی عناصر لوگو و جلب توجه و اعتماد مخاطبان است که جلوه بصری خاصی نیز به آن بخشیده‌ است. 
پالت رنگی نماد لوگو، ترکیبی از دو رنگ قرمز و سفید و بخش تایپوگرافی آن نیز با رنگ مشکی طراحی شده است که ترکیب این سه رنگ در کنار یکدیگر احساسات مثبتی را به مخاطبان انتقال می‌دهد. رنگ قرمز یکی از تاثیرگذارترین رنگ‌ها است که به سرعت توجه مخاطب را به خود جلب می‌کند و با احساساتی همچون عشق، انرژی، اشتیاق و قدرت همراه است. رنگ سفید نیز رنگی رایج و خنثی برای طراحی لوگو است که تداعی کننده احساساتی همچون پاکی، صداقت، کمال، خلوص و سادگی بوده و در کنار رنگ مشکی کنتراست جذابی ایجاد می‌کند. رنگ مشکی بخش تایپوگرافی لوگو ارتباطات ثابت پارسیان نیز موجب برجسته ساختن نام این شرکت در ذهن مخاطبان شده و به عنوان نمادی از اقتدار، تخصص و کیفیت بالا در نظر گرفته می‌شود.
فونت لوگو ارتباطات ثابت پارسیان نیز فونتی ساده اما در عین حال خاص و جذاب است که ویژگی اصلی یک فونت مناسب یعنی «خوانایی» را داراست و به صورت انگلیسی در لوگو درج شده است تا امکان استفاده از آن در سطح بین المللی را فراهم آورد و ارزش و اعتبار خاصی نیز به آن بخشد. 

از اینجا شروع کنید