طراحی لوگو مجموعه الفیض

زمینه فعالیت:
تولید بستنی
نام شرکت:
الفیض
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

برند الفیض (Alfaiz) برندی فعال در زمینه تولید انواع بستنی است که با هدف فعالیت حرفه‌ای‌تر در این عرصه و مطرح ساختن نام تجاری خود در بازارهای رقابتی با گروه طراحان بمان وارد مذاکره شد تا برندسازی و طراحی لوگوی اختصاصی خود را به تیم ما بسپارد. برندینگ این مجموعه به دلیل وجود رقبای قدر و نام آشنا در حوزه تولید بستنی کمی دشوار و چالش برانگیز بود. اما آژانس بمان با اتخاذ رویکردی هوشمندانه و ارائه نمونه‌ طرح‌های متنوع و مناسب جهت خلق هویت برند الفیض تصمیم گرفت فاز اول برند سازی را با لوگوی این شرکت را به سبک ترکیبی طراحی نماید. 
 لوگو ترکیبی متشکل از یک نماد مرتبط با حوزه فعالیت برند مربوطه و نام آن است که به عنوان بهترین و رایج‌ترین روش طراحی نماد تجاری برای اغلب کسب و کارها شناخته می‌شود. از آنجایی که بستنی یک محصول لبنی بوده و از شیر تازه گاو تولید می‌شود، استفاده از تصویر گرافیکی و کاراکتر گاو به عنوان نماد بصری این مجموعه، مناسب‌ترین و مرتبط‌ترین گزینه برای طراحی لوگوی آن بود که با مشورت مدیریت برند الفیض انتخاب شد. 
نماد منتخب لوگو شرکت الفیض نمادی خاص و جذاب است که به دلیل استفاده از پالت رنگی مناسب و طراحی منحصر به فرد شمایل گاو به سرعت قادر به جلب توجه مخاطبان بوده و احساسات مثبتی را در آنان به وجود می‌آورد. استفاده از پس زمینه دایره‌ای شکل در این لوگو نیز تاثیر بسزایی بر جلب اعتماد مشتریان داشته و جلوه بصری خاصی نیز به لوگو بخشیده است؛ زیرا شکل هندسی دایره به طور کلی شکلی مثبت و بی حاشیه است که موجب سازماندهی عناصر لوگو شده و قدرت تاثیرگذاری آن را نیز افزایش می‌دهد. 
درج نام برند الفیض با تایپوگرافی عربی و ترکیب رنگی سفید و آبی نیز هارمونی خاصی با سایر عناصر لوگو داشته و نام این برند را در ذهن مخاطبان هدف ثبت خواهد کرد. فونت مورد استفاده در لوگو الفیض نیز در عین فانتزی بودن، ویژگی اصلی یک فونت مناسب یعنی «خوانایی» را داراست و مخاطبان به راحتی می‌توانند نام این برند را در لوگو بخوانند و آن را به خاطر بسپارند. 
لوگو شرکت الفیض دارای پالت رنگی شاد و جذابی است که احساساتی همچون لذت، شور، اشتیاق و اعتماد را به مشتریان انتقال می‌دهد و آنان را نسبت به خرید بستنی‌های این برند ترغیب می‌کند. 
 

از اینجا شروع کنید