طراحی لوگو مجموعه درمان گیت

زمینه فعالیت:
روانشناسی
نام شرکت:
درمان گیت
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

درمان گیت (Darman Gate) مجموعه‌ای فعال در حوزه دارویی و تجهیزات پزشکی است که جهت انجام امور برندینگ و خلق هویت برند خود آژانس طراحان بمان را برگزید. طراحی یک لوگوی ساده و مینیمال و در عین حال خاص و جذاب دقیقا همان چیزی بود که مجموعه درمان گیت برای شروع فعالیت حرفه‌ای‌تر در عرصه روانشناسی و جلب اعتماد مخاطبان به آن نیاز داشت. از این رو کارشناسان بمان تصمیم گرفتند تا لوگوی درمان گیت را به صورت مونوگرام طراحی نمایند تا در عین سادگی بتواند ذهن مخاطبان را درگیر کرده و آنها را با این برند همراه سازد.
در تکنیک مونوگرام برای طراحی لوگو از حروف اول نام برند موردنظر استفاده می‌شود؛ اما این روش به سادگی قرار دادن یک یا دو حرف در لوگو نیست و آنچه که موجب جذابیت و ماندگاری آن در ذهن مخاطبان می‌شود، نحوه قرارگیری حروف در کنار یکدیگر است. طراحان بمان دو حرف D و G که در واقع حروف اول نام درمان گیت هستند را با استفاده از تکنیک فضای منفی به گونه‌ای در کنار یکدیگر قرار دادند تا علاوه بر ماندگاری نام برند در ذهن مخاطبان به نام آن نیز اشاره شود. 
همانطور که مشاهده می‌کنید، ترکیب این دو حرف در کنار یکدیگر مانند یک گیت (به معنای دروازه) است که ضمن اشاره به نام برند به مفهومی همچون ورود به دنیای جدید دانش و اطلاعات نیز اشاره دارد. در طراحی این مونوگرام همچنین از نماد کتاب نیز الهام گرفته شده که به مرجع بودن و دانش بالای کارشناسان این مجموعه در حوزه روانشناسی دلالت دارد. 
طرح مونوگرام مجموعه درمان گیت به منظور سازماندهی و افزایش جلوه بصری لوگو، درون یک مربع بنفش قرار گرفته است که استفاده از این شکل هندسی نیز رویکردی هوشمندانه در جهت جلب اعتماد مخاطبان و البته افزایش قدرت تاثیرگذاری لوگو است. مربع از جمله اشکال هندسی محکم و استواری است که کاملا انعطاف پذیر بوده و حس امنیت، قدرت، اطمینان و ثبات را به مخاطب انتقال می‌دهد. رنگ بنفش نیز به مفاهیمی همچون اعتبار، اصالت و شجاعت اشاره دارد که با ترکیب رنگ سفید موجب جلب اعتماد بیشتر مخاطبان هدف و ترغیب آنها نسبت به استفاده از خدمات مجموعه درمان گیت خواهد شد.
در بخش تایپوگرافی این لوگو نیز از فونت ساده اما جذابی برای درج نام Darman Gate استفاده شده است تا مخاطبان به راحتی قادر به خواندن و به خاطر سپردن نام این مجموعه باشند.