طراحی لوگو مجموعه درمان دریپ

زمینه فعالیت:
سرم تراپی و تولید سرم‌های جوان سازی پوست
نام شرکت:
درمان دریپ
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

برند درمان دریپ (Darman Drip) برندی فعال در حوزه کلینیک سرم تراپی و تولید سرم‌های جوان سازی پوست است که با هدف ورود حرفه‌ای به بازار رقابتی تولید محصولات پوستی و برندسازی اصولی مجموعه خود با آژانس طراحان بمان به مذاکره و گفتگو پرداخت. از آنجایی که بازار عرضه محصولات پوستی، بازاری به شدت رقابتی است و برندهای بسیاری در این زمینه فعالیت دارند، هویت بصری برند درمان دریپ باید به گونه‌ای طراحی می‌شد تا از همان ابتدا از رقبا متمایز شود و توجه مخاطبان را نیز جلب نماید.
از این رو کارشناسان بمان، طراحی لوگو به سبک مونوگرام و لوگوتایپ را برای این برند انتخاب کردند تا با تلفیق این دو سبک بتوانند نام تجاری درمان دریپ را در ذهن مخاطبان ثبت نمایند. مونوگرام از جمله سبک‌های رایج طراحی لوگو است که در آن از یک و یا چندین حرف از نام برند به عنوان عنصر اصلی لوگو استفاده می‌شود. در لوگو برند درمان دریپ نیز از حرف اول نام این برند یعنی D استفاده شده که درون آن نیز طرح دو قطره در هم تنیده قرار دارد. استفاده از نماد قطره در این لوگو هم به معنای لغوی کلمه Drip (در انگلیسی به معنای چکه کردن) و هم به سرم‌های این برند اشاره دارد و این مفهوم را به مخاطب انتقال می‌دهد که قطرات جادویی سرم‌های درمان دریپ دارای اکسیر جوانی و شادابی برای پوست هستند.
این تصویر ساده اما قدرتمند به خوبی ماهیت و ارزش‌های برند درمان دریپ را نشان می‌دهد و حس حرفه‌ای و فاخر بودن را به مخاطبان منتقل می‌کند. انتخاب رنگ بنفش به عنوان رنگ اصلی این لوگو نیز انتخاب هوشمندانه‌ای جهت خلق هویت بصری این برند است؛ زیرا رنگ بنفش به طور کلی با مفاهیمی همچون سلطنت، قدرت، تجمل، جاه طلبی، خلاقیت، آرامش، غرور، جادو و البته زیبایی همراه بوده و این احساسات نیز مشتریان را نسبت به استفاده از محصولات برند درمان دریپ ترغیب خواهند کرد. 
برای بخش تایپوگرافی این لوگو نیز از یک فونت کاملا ساده و خوانا استفاده شده است تا مخاطبان به راحتی قادر به خواندن نام برند در لوگو و به خاطر سپردن آن باشند. رنگ مشکی فونت این لوگو نیز به نوعی نشان دهنده حرفه‌ای بودن و کیفیت بالای محصولات درمان دریپ است که در کنار رنگ بنفش و پس زمینه سفید، هارمونی رنگی جذابی در لوگو به وجود آورده‌اند.