طراحی لوگو مجموعه بیات

زمینه فعالیت:
تأمین و تجارت ورقه‌های ام‌دی‌اف
نام شرکت:
بیات
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

شرکت بازرگانی بیات (Bayat) در حوزه تأمین و تجارت ورقه‌های ام‌دی‌اف فعالیت می‌نماید. مدیران این شرکت با درخواست خلق هویت برند و طراحی لوگوی تأثیرگذار در حوزه تجاری، در جلسه با کارشناسان آژانس برندسازی بمان حضور یافتند.
با توجه به برنامه آتی این شرکت برای فعالیت تجاری در حوزه محصولات متنوع، همکاران ما در آتلیه بمان به این تصمیم رسیدند که عناصر معنایی و گرافیکی ناظر به یک محصول خاص مانند ورقه‌های ام‌دی‌اف به کار گیری نشوند و استفاده از مفاهیم کلی مرتبط با حوزه تجارت و بازرگانی در اولویت قرار داده شود. یکی از مناسب‌ترین تکنیک‌های طراحی لوگو برای این رویکرد، مونوگرام است. در این تکنیک، نام برند و یا یک یا چند حرف اصلی از آن در لوگو برجسته می‌شود که برای این پروژه، حرف B به کار گرفته شد. 
شایان ذکر است استفاده از طرح اسب در لوگو برای انعکاس مفاهیم اعتماد و اصالت که از ویژگی‌های این حیوان می‌باشد، صورت گرفته است. بر فعالان حوزه تجارت و بازرگانی پوشیده نیست که این دو ویژگی از کلیدی‌ترین مفاهیم برای موفقیت در حوزه کسب‌و‌کار ایشان است. ضمن اینکه طراحی این اسب به صورت کوچک و پنهان موجب می‌شود که مخاطب با کشف آن به یک تجربه ذهنی دست پیدا کند که کمک می‌کند لوگو، ماندگاری بیشتری در ذهن او داشته باشد.
رنگ بژ-طلایی که برای لوگوی شرکت بازرگانی بیات انتخاب شده است  رنگی گرم، لوکس، ارزشمند و نشانگر تعقل، سروری و برتری می‌باشد. از طرفی این رنگ در واقع رنگ چوب، نور و خاک است و رنگ طبیعت محسوب می‌شود که یک مزیت روانشناختی برای جذب مخاطب خواهد بود.
 

از اینجا شروع کنید