طراحی لوگو مجموعه مایند چنج

زمینه فعالیت:
کلینک روان‌درمانی
نام شرکت:
مایند چنج
نوع لوگو:
پزشکی

توضیحات

برند مایند چنج (MindChange) یک کلینک روان‌درمانی است که در حوزه درمان افسردگی با روش‌های مدرن فعالیت می‌کند. مدیران این کلینیک درخواست داشتند که در لوگوی برند، مفاهیمی مانند تغییر و تحول در زندگی، رهایی از افسردگی، تأثیرگذار بودن درمان‌ها، صداقت، گرمی و صمیمیت منعکس شود.
در مفاهیم لوگوی این برند از یک برگ درخت با ترکیب دو رنگ آبی روشن و تیره استفاده شده است. از طرفی در میان این برگ حرف یونانیΨ یا همان psi درج گردیده است. این حرف در واقع اولین حرف از کلمه یونانی psuche به معنای روح و روان می‌باشد که ریشه کلمه psychology است که امروزه به معنای روان‌شناسی به کار می‌رود.
برگ در طرح اصلی لوگو به عنوان نمادی از امید به زندگی، رشد انسان، مرگ و زندگی دوباره پس از مرگ است. این مفاهیم دقیقاً همان معانی می‌باشد که در حوزه افسردگی و درمان آن مطرح است و می‌تواند پیام بازیابی سلامتی، شادابی و بازگشت به زندگی معمولی را پس از استفاده از خدمات مایندچنج به مخاطبان ارسال نماید.
رنگ آبی رنگ آرامش، صمیمیت، صداقت و صلح است که احساس اعتماد و اطمینان به برند را افزایش می‌دهد. کسب‌و‌کارهایی که می‌خواهند تصویری با ثبات و اطمینان‌بخش را از خود به نمایش بگذارند معمولاً از رنگ آبی در هویت بصری خود استفاده می‌کنند.
 

از اینجا شروع کنید