طراحی لوگو مجموعه کاردینال

زمینه فعالیت:
آژانس تبلیغاتی
نام شرکت:
کاردینال
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

کاردینال نام یک آژانس تبلیغاتی است که در حوزه هایی مانند تولید محتوا و کمپین نویسی برای شبکه های اجتماعی فعالیت می­کند. مدیران این کسب­و­کار با درخواست خلق هویت برند و همچنین طراحی لوگویی که در آن از تصویر پرنده­ای موسوم به کاردینال استفاده شده باشد در جلسه با کارشناسان آژانس برندسازی بمان حضور یافتند.

از آن جایی که کاردینال نام یک پرنده­ی زیبا به رنگ قرمز است که خطوطی به رنگ سفید در بدن خود دارد و همچنین با عنایت به اصرار کارفرما مبنی بر استفاده از این پرنده در ساختمان کلی لوگو، برای طرح اصلی از تصویر پرنده کاردینال استفاده شد و برای خطوط سفید­رنگ با در نظر گرفتن اصول مهندسی لوگو بر روی بدن پرنده، جایابی گردید.

قرمز یک رنگ با طول برد بصری بالا، برجسته­ساز، هیجان­انگیز، پرانرژی، پرشور، قدرتمند، سریع، گرم و خودجوش است و اینها دقیقاً همان ویژگی­هایی است که از یک آژانس تبلیغاتی انتظار می­رود که برای کسب­وکار کارفرمایان خود به ارمغان بیاورد. رنگ مشکی هم که برای تایپوگرافی لوگو انتخاب گردیده است رنگی می­باشد که همواره به­روز و طبق مد است و وقار و اغواکنندگی از خصوصیات اصلی آن است. این رنگ در بسیاری از فرهنگ­­ها از جمله فرهنگ ایرانی، نشانه فاخر بودن و قدرت می­باشد. ضمن اینکه تضاد این رنگ با رنگ سفیدی که در خطوط روی بدن کاردینال به کار رفته است می­تواند در برجسته­سازی هر دو رنگ تأثیر چشمگیری داشته باشد و جذابیت لوگو را در دید مخاطب افزایش دهد.

از اینجا شروع کنید