طراحی لوگو مجموعه Marca

زمینه فعالیت:
تولید کاغذ دیواری
نام شرکت:
مارکا
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

مارکا (Marca) نام یک برند تولید کاغذ دیواری در ایران است که چشم‌انداز صادراتی برای خود تعریف کرده است. بنابر اظهارات مدیران این برند، فعالیت این برند به کاغذ دیواری محدود نخواهند ماند و در آینده قصد دارند رده‌های دیگری از محصولات مختلف را به کسب‌وکار خود بیفزایند. نماینده‌ی برند مارکا با تقاضای طراحی لوگو و هویت برندی که مناسب کسب‌وکار آنها باشد و ویژگی‌هایی مانند کیفیت بالا، راحتی، گرمی، آزادی و خوشایند بودن را تداعی کند، با کارشناسان آژانس بمان جلسه گذاشتند.
با توجه به اینکه استفاده از تکنیک مونوگرام یکی از گزینه‌های مورد علاقه‌ی مدیران مارکا بود در ابتدا طرح زیر در آتلیه‌ی طراحی آژانس بمان برای این برند در نظر گرفته شد:

در این طرح، حرف  M‌که حرف اول نام برند هست، با کمی تأمل قابل رؤیت است. از طرف دیگر وجود طرح یک پرنده‌، نمادی از  قدرت و حرکت به سمت اوج و کیفیت بالاست، ضمن اینکه احساس خوشایندی را در مخاطب ایجاد می‌کند. بدین ترتیب خواسته‌های کارفرمای محترم تا حد زیادی محقق گشت. با این وجود، از آن جایی که دو نماد L که در سمت راست و چپ لوگو قرار داشتند، ممکن است برای برخی از مخاطبان ناخوشایند باشد و همچنین با توجه به علاقه‌ی کارفرما برای حفظ حرف M در لوگو، کارشناسان آژانس بمان تدبیری اندیشیدند که هر دو اتفاق به صورت همزمان رخ دهد. بر این اساس بود که گزینه‌ی نهایی روی میز کارفرمای محترم قرار گرفت.در طرح نهایی دو انتهای بال پرنده به نحوی به سمت پایین طراحی شد که طرح کلی حرف M‌ به ذهن مخاطب متبادر شود و در عین حال طرح پرنده هم سر جای خود باقی بماند و به این ترتیب، به راه‌حلی میانه دست یافتیم.
انتخاب رنگ زرد طلایی و سبز رویال برای لوگو مطابق با علاقه و میل کارفرما به این رنگ صورت گرفت. از طرف دیگر، این رنگ با ویژگی‌های مورد نظر مدیران برند برای لوگوی خودشان متناسب بود. ضمناً عدم ارتباط مستقیم لوگو با کاغذ دیواری، به دلیل تأکید مدیران برند بر توسعه‌‌ی محصولاتشان در آینده به مواردی فراتر از کاغذ دیواری صورت گرفته است.
 
 

از اینجا شروع کنید