طراحی لوگو مجموعه شاهکار ایلات

زمینه فعالیت:
بافت و فروش فرش‌های دستباف قشقایی اصیل
نام شرکت:
شاهکار ایلات
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

برند شاهکار ایلات با مدیریت جناب آقای علی قربانی در حوزه بافت و فروش فرش‌های دستباف قشقایی اصیل با رنگ‌های گیاهی فعالیت میکند که اصالت آنها به اُستان فارس بازمی‌گردد. تمام امور بافت یک فرش از تهیه پشم، نخ‌ریسی و بافت فرش توسط شرکت شاهکار ایلات پارس انجام می‌شود و این شرکت با تکیه بر اصالت ایرانی محصول خود و علاقه‌ای که در کشورهای دیگر به فرش ایرانی وجود دارد، محصول خود را با رویکرد صادراتی به بازارهای داخل و خارج از کشور ارائه کرده است. مدیران این برند از لوگوی قبلی خود رضایت نداشته و خواستار وجود سه ویژگی زیر در لوگوی و هویت جدید خود بودند:

  • عدم پیچیدگی زیاد و قابلیت بافته شدن در فرش
  • عدم ظرافت بیش ازحد
  • مقیاس‌پذیری

کارشناسان تیم طراحی و اجرایی آژانس برند سازی بمان طرح اصلی این لوگو را با الهام از یکی از معروفترین موتیف‌های فرش قشقایی طراحی نموده‌اند که در زیر آمده است:

این لوگو با رعایت کامل ساختار مهندسی طراحی شده است که نمادی از نظم می‌باشد و سبب اعتماد‌سازی در بین مخاطبان می‌شود. علاوه بر آن رعایت مهندسی و نظم لوگو، آن را چشم‌نواز‌تر و قابل اعتماد‌تر می‌کند. طراحی هندسی لوگوی شاهکار ایلات به گونه ای انجام شده است که فاصله‌ی مناسبی بین خطوط آن وجود داشته باشد تا این طرح قابلیت بافت روی فرش را دارا باشد و بافنده‌ی فرش به راحتی بتواند شناسنامه برند را در کنار محصول اجرا نماید. از طرف دیگر به دلیل تقارن بالایی که در این لوگو وجود دارد و همچنین عدم استفاده از خطوط منحنی یا ظریف، مقیاس‌پذیری خوبی هم در این لوگو ایجاد شده است. ضمناً این طرح به دلیل الهام گرفتن از یک موتیف قشقایی، با اصالت ایرانی و قشقایی هم سازگار است و آن را زیر سؤال نمی‌برد.