طراحی لوگو مجموعه سانا

زمینه فعالیت:
شرکت مهندسی شبکه ارتباط
نام شرکت:
سانا
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

شرکت مهندسی شبکه ارتباط سانا (SANA) به مدیریت جناب آقای میلاد دلشکیب  که در حوزه خدمات IT، مخابرات  و شبکه فعالیت می‌نماید. «سانا» نامی کردی است به معنای باهوش، زیرک، راحت و آسان. قدرت، قابلیت اعتماد و ارتباط، سه مفهومی بودند که مدیران این برند علاقه داشتند که در طرح لوگوی آنها منعکس شود و به این منظور با کارشناسان آژانس بمان وارد مذاکره شدند.

کارشناسان آتلیه طراحی آژانس بمان برای طراحی ساختار اصلی لوگوی این برند، استفاده از تکنیک مونوگرام را برگزید. در لوگوی طراحی شده دو حرف اصلی نام لوگو یعنی S و N به کار برده شده است. تشخیص این دو حرف در این لوگو، نیازمند کمی نبوغ و تأمل است و همین موضوع باعث می‌شود که ضریب ماندگاری لوگو در ذهن افزایش یابد. همچنین نوع طراحی این لوگو و ترکیب این دو حرف با یکدیگر، مفاهیم شبکه‌بودن و ارتباطات را تداعی می‌کند که بن‌مایه‌ی اصلی کسب‌و‌کار سانا را تشکیل می‌دهند.

برای رنگ این لوگو از دو رنگ آبی و قرمز استفاده شده است. آبی رنگ امنیت، اعتماد، ترتیب، نظم و آرامش است. کسب‌وکارهایی که می‌خواهند تصویری از امنیت و قابلیت اعتماد را در پروژه‌های خود منعکس نمایند، معمولاً از این رنگ در ترکیب عناصر بصری خود استفاده می‌کنند. با توجه به اینکه موضوع امنیت و رسمیت در کسب وکار سانا از اهمیت بالایی برخوردار است، استفاده از رنگ آبی برای لوگوی این برند، مناسب تشخیص داده شد. رنگ قرمز هم رنگ قدرت، هیجان و انرژی بالاست که ویژگی‌های مورد تقاضای کارفرما برای انعکاس در لوگو بودند. همچنین آبی و قرمز دو رنگ مخالف هستند که ارقام باینری ۰ و۱ را تداعی می‌کند که مبنای محاسبات و برنامه‌نویسی در دنیال دیجیتال و IT‌ است.

از اینجا شروع کنید