طراحی لوگو مجموعه Blow Tech

زمینه فعالیت:
تولید و فروش دستگاه‌های دمنده‌
نام شرکت:
Blow Tech
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

برند بلوتک (Blow Tech) در زمینه‌ی تولید و فروش دستگاه‌های دمنده‌ در ساخت بطری ‌(pet) ‌فعالیت می‌کند. این دستگاه‌ها به صورت گسترده مورد نیاز کمپانی‌های تولید آب معدنی، نوشابه، داروسازی و مواد آرایشی بهداشتی می‌باشد. مدیران بلوتک برای هویت سازی برند خود به متخصصان بمان مراجعه نمودند.

کار طراحی لوگوی بلوتک در دپارتمان آرمکده آژانس برند سازی بمان انجام گرفت و در آن از تکنیک مونوگرام استفاده شده است. در این تکنیک معمولاً یکی از حروف نام برند با طراحی خاصی در لوگو به کار می‌رود که در نگاه اول مبهم و فهم آن به کمی تفکر و درگیری ذهنی نیاز دارد. دقیقاً همین اتفاق جذاب باعث می‌شود که ضریب ماندگاری لوگو در ذهن بالا ‌رود. برای لوگوی بلوتک از حرف B‌ استفاده شده است و به کمک تکنیک‌های مهندسی لوگو، حرف B به شکل یک بطری در آمده است. نکته دیگر اینکه مسیری که این حرف را تشکیل می‌دهد، تداعی‌کننده‌ی چرخه‌ای است که از مواد اولیه آغاز و مسیر تولید را طی و محصول نهایی را آماده می‌کند.

استفاده از رنگ آبی و خاکستری هم با در نظر گرفتن فاکتورهای متعدد صورت گرفته است. رنگ آبی، طبق مطالعات صورت‌گرفته محبوب‌ترین رنگ جهان ، نماد صداقت و شفافیت است که با توجه به نوع فعالیت برند، استفاده از این رنگ تناسب خوبی با حوزه‌ی کاری ایجاد می‌‌‌کند. رنگ خاکستری هم یک رنگ جدی و رسمی است و رنگی قدرتمند و صنعتی محسوب می‌شود و یادآور یک برند صنعتی می‌باشد.