معرفی لوگو مجموعه آداک

زمینه فعالیت:
آکواریوم‌داری و نگهداری از آبزیان
نام شرکت:
موج‌های آبی آداک
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

شرکت موج‌های آبی آداک مجموعه‌ای فعال در حوزه آکواریوم‌داری، پرورش و نگهداری از آبزیان است که با هدف ارتقا جایگاه برند و معرفی حرفه‌ای خود به مخاطبان هدف، با آژانس طراحان بمان وارد مذاکره شد. کارشناسان طراح پس از  برگزاری جلسه مشاوره با مدیریت شرکت آداک و بررسی دقیق حوزه فعالیت آن در نهایت تصمیم گرفتند تا لوگوی این مجموعه را به سبک ترکیبی طراحی نمایند. لوگوی ترکیبی یکی از بهترین سبک‌های طراحی هویت بصری برای کسب و کارهای مختلف است که با استفاده از یک نماد مرتبط و نام برند موردنظر ساخته می‌شود. 
آداک در لغت به معنای جزیره است و موج‌های آبی آداک نیز حس آرامش یک جزیره رویایی با امواج نیلگون را تداعی می‌کند که اشاره به نمادی از آکواریوم است. از این رو برای طراحی نماد اصلی لوگو مجموعه آداک از شمایل مرجان دریایی الهام گرفته شد تا از طریق آن بتوان حیطه کاری این برند را در لوگو قرار داد. علاوه بر این، با استفاده از تکنیک فضای منفی (Negative Space) نیز نماد ماهی را در لوگو قرار داده شده تا مخاطب با کمی دقت بتواند این نماد را شناسایی کرده و ارتباط آن با مرجان و زمینه فعالیت آداک را درک نماید. ماهی به عنوان نمادی از برکت شناخته می‌شود و حس ارزشمند بودن را به مخاطب القا می‌کند. بسیاری از ماهی‌ها در دریا از مرجان‌ها تغذیه می‌کنند که در این کانسپت به صورت غیر مستقیم به این نکته اشاره شده است.
همانطور که مشاهده می‌کنید، لوگوی مجموعه آداک به صورت فانتزی اما مدرن طراحی شده است و نماد بکار رفته در آن نیز اشاره مستقیم به فعالیت‌های آن دارد. یعنی مخاطب در نگاه اول می‌تواند ارتباط این برند با آب و دریا را درک کند. برای پالت رنگی این لوگو نیز از ترکیب دو رنگ آبی و طلایی استفاده شده است که حس شادی و نشاط را به بیننده انتقال می‌دهد و جذابیت دیداری خاصی نیز به آن بخشیده است. 
رنگی آبی نمادی از اعتماد، صلح و دوستی است که تداعی کننده حس آرامش دریا بوده و احساسات مثبتی را به مخاطب انتقال می‌دهد. رنگ طلایی نیز نمادی از موفقیت، ارزش و اعتبار است که هارمونی خاصی با رنگ آبی داشته و قدرت تاثیرگذاری لوگو بر مخاطب را دو چندان ساخته است. در بخش پایینی لوگو نیز نام کامل مجموعه آداک با یک فونت فارسی خوانا و جذاب درج شده است تا به خوبی در ذهن مخاطبان ثبت شود. به طور کلی لوگوی مجموعه موج‌های آبی آداک بر اساس اصول و قواعد مهندسی طراحی شده که ساختار آن نشان دهنده قدرت، نظم و دقت است. 
 

از اینجا شروع کنید