معرفی لوگو مجموعه آس دیجیتال

زمینه فعالیت:
وب سایت فروشگاهی محصولات دیجیتال
نام شرکت:
آس دیجیتال
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

آس دیجیتال یک فروشگاه اینترنتی ارائه دهنده محصولات دیجیتال است که با هدف برندسازی حرفه‌ای و طراحی لوگوی اختصاصی برای مجموعه خود با آژانس طراحان بمان وارد مذاکره و گفتگو شد. پس از برگزاری جلسه مشاوره جهت کسب اطلاعات مورد نیاز درباره حوزه فعالیت و محصولات این مجموعه و ارائه چندین کانسپت پیشنهادی، در نهایت تصمیم بر آن شد تا لوگوی آس دیجیتال به کسب مونوگرام طراحی شود. مونوگرام از جمله سبک‌های رایج و جذاب طراحی لوگو است که با استفاده از حروف اول نام برند موردنظر طراحی می‌شود. این سبک از طراحی، ذهن مخاطبان را درگیر کرده و به راحتی آنها را با خود همراه می‌سازد. از طرفی دیگر، سبکی کاملا منحصر به فرد است که معرف یک برند بوده و امکان کپی برداری از آن نیز بسیار پایین است.
کارشناسان بمان برای طراحی لوگوی آس دیجیتال از ترکیب حروف اول نام آن یعنی دو حرف A و D استفاده کردند تا در کنار یکدیگر به یک نماد بصری خاص تبدیل شوند. با توجه به سرعت و کیفیت بالای ارائه خدمات توسط فروشگاه اینترنتی آس دیجیتال، تجربه خرید آنلاین یک تجربه مثبت و بی‌نهایت دلنشین برای مشتریان است که این پیام و مفهوم با قرار دادن نماد بی‌نهایت در لوگو به نمایش گذاشته شده است. از طرفی دیگر، یکپارچگی و یک تکه بودن لوگو نیز سبب شد تا نواری در حال گردش نیز در ساختار کلی آن مشاهده شود که این نشان به چرخه زیبای فروش از تامین کننده کالا تا مشتری نهایی اشاره دارد. 
انتخاب پالت رنگی مناسب و استفاده از فونت خوانا نیز در طراحی لوگو از اهمیت بالایی برخوردار است و تاثیر بسزایی بر جلوه بصری آن دارد. نماد اصلی لوگو مجموعه آس دیجیتال با استفاده از طیف‌های روشن و تیره رنگ آبی طراحی شده است که هارمونی فوق‌العاده‌ای با یکدیگر دارند و حس امنیت، اعتماد و اطمینان را به افراد انتقال می‌دهند و به عنوان نمادی از وفاداری، صلح و آرامش شناخته می‌شوند. به طور کلی، رنگ آبی برای نشان دادن دقت و پیشرفت در ساخت محصولات دارای تکنولوژی پیشرفته، بهترین گزینه است و به راحتی اعتماد مخاطبان را جلب خواهد کرد. نام برند آس دیجیتال نیز با رنگ مشکی در سمت راست لوگو و با فونتی خوانا درج شده است تا در کنار توجه و تمرکز بر  نماد اصلی، نام این مجموعه نیز در ذهن مخاطبان ثبت و ماندگار شود.
 

از اینجا شروع کنید