معرفی لوگو مجموعه تابستان

زمینه فعالیت:
تولید پوشاک
نام شرکت:
تابستان
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

تابستان برندی فعال در حوزه طراحی و تولید انواع پوشاک زنانه، مردانه و بچگانه است که کلیه امور مربوط به خلق هویت بصری و برندسازی حرفه‌ای مجموعه خود را به آژانس طراحان بمان سپرد. کارشناسان بمان پس از برگزاری جلسه مشاوره با مدیریت مجموعه تابستان، به طور کامل با مخاطبان هدف، ارزش‌ها و سلیقه کارفرمای این برند آشنا شده و پس از ارائه کانسپت‌های پیشنهادی در نهایت تصمیم گرفتند تا لوگوی برند تولیدکننده پوشاک تابستان را به سبک لوگوتایپ یا لوگو نوشتاری طراحی نمایند. 
لوگوتایپ از جمله سبک‌های رایج و پرطرفدار طراحی لوگو است که با استفاده از نام کسب و کار موردنظر طراحی می‌شود؛ یعنی نام برند، تنها عنصر بصری موجود در لوگو است. از مهم‌ترین مزایای طراحی لوگوتایپ می‌توانیم به انحصاری بودن، عدم امکان کپی برداری از لوگو توسط رقبا و ماندگاری نام برند در ذهن مخاطبان هدف اشاره کنیم. امکان طراحی لوگوتایپ با دو فونت فارسی و انگلیسی وجود دارد که انتخاب فونت لوگو کاملا به سلیقه شما بستگی دارد.
البته بخش مهمی از جذابیت بصری و قدرت تاثیرگذاری لوگوتایپ به جذابیت و خوانایی تایپوگرافی و همچنین پالت رنگی آن بستگی دارد و به همین دلیل باید با دقت بالایی انتخاب شود. کارشناسان بمان برای طراحی لوگوتایپ برند تابستان از یک فونت فارسی و انگلیسی کاملا ساده اما در عین حال خوانا استفاده کردند تا علاوه بر جلوه بخشی به لوگو همچنین توجه مخاطب را به نام این برند جلب نمایند. ایجاد فاصله میان حروف کلمه تابستان نیز جلوه بصری خاصی به این لوگو بخشیده و به نوعی آن را از حالت سادگی خارج کرده است. 
استفاده از پالت رنگی مناسب نیز اصل مهم دیگری در طراحی نه تنها لوگوتایپ بلکه تمامی سبک‌های طراحی لوگو است. انتخاب پالت رنگی مشکی بر روی پس زمینه سفید برای این لوگو، انتخاب کاملا مناسبی است که تداعی کننده احساساتی همچون خلاقیت، تخصص بالا و اقتدار بوده و بیانگر ارزش‌های سازمانی این برند نیز می‌باشد. قرار دادن این نماد جذاب بر روی پس زمینه سفید نیز موجب جلب توجه مخاطبان به نماد اصلی لوگو شده و آنها را نسبت به دقت در جزئیات این لوگوتایپ ترغیب خواهد کرد. از طرفی دیگر، سفید یک رنگ مثبت و خنثی است که احساساتی همچون آرامش، امنیت و اعتماد را به افراد انتقال می‌دهد.
 

از اینجا شروع کنید