طراحی لوگو مجموعه رد ریور

زمینه فعالیت:
پوشاک مردانه
نام شرکت:
رد ریور
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

رد ریور برندی فعال در حوزه تولید و عرضه انوع پوشاک مردانه است که آژانس طراحان بمان را برای طراحی لوگوی اختصاصی مجموعه خود انتخاب کرد. پس از برگزاری جلسه مشاوره با مدیریت این مجموعه و کسب اطلاعات موردنیاز درباره مخاطبان هدف و ارزش‌های این برند در نهایت تصمیم بر آن شد تا لوگوی رد ریور به سبک مونوگرام طراحی شود. مونوگرام از جمله سبک‌های رایج و منحصر به فرد برای خلق هویت بصری کسب و کارهای مختلف است که با استفاده از حروف اول نام آنها ساخته می‌شود. این سبک در نهایت منجر به خلق لوگویی کاملا انحصاری برای یک برند شده و لوگوی آن را به طور کامل از رقبا متمایز می‌سازد و از همه مهم‌تر آنکه امکان کپی برداری از لوگو نیز تا حد زیادی کاهش پیدا خواهد کرد. 
کارشناسان بمان برای طراحی لوگوی مجموعه Redriver دو حرف R را به روشی خلاقانه و به صورت وارونه مقابل یکدیگر قرار دادند به طوری که در وسط لوگو یک فضای خالی شبیه به مستطیل ایجاد شده است. این فضا در نگاه اول، توجه مخاطبان را به این نشان بصری جلب کرده و ذهن آنان را درگیر خواهد کرد. با کمی دقت در این کانسپت نیز متوجه نحوه قرارگیری این دو حرف و در نهایت رمزگشایی لوگو می‌شوند. این درگیری ذهنی موجب ماندگاری لوگو در ذهن مخاطبان شده و آنها را با برند رد ریور همراه می‌سازد. در قسمت پایینی لوگو نیز نام این مجموعه با تایپوگرافی انگلیسی، فونت ساده و خوانا و حروف تماما بزرگ درج شده است تا مشتریان با نام برند رد ریور آشنا شده و آن را به خاطر بسپارند. درج عبارت Joy of dressing (به معنای لذت لباس پوشیدن) نیز به نوعی به حوزه فعالیت این مجموعه و تولید لباس‌های مرغوب و باکیفیت اشاره دارد. 
استفاده از پالت رنگی سیاه و سفید نیز جذابیت خاصی به این لوگو بخشیده و قدرت تاثیرگذاری آن بر مخاطبان را دو چندان ساخته است. ترکیب دو رنگ سفید و مشکی در کنار یکدیگر حس ارزشمندی، اطمینان، کیفیت بالا، اصالت و اقتدار را به افراد انتقال می‌دهد و اعتماد آنها را جلب خواهد کرد. 
 

از اینجا شروع کنید