طراحی آرم مجموعه نانوماهور

زمینه فعالیت:
تولید محصولات ارگانیک با فناوری نانو
نام شرکت:
نانوماهور
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

نانوماهور برندی فعال در حوزه تولید محصولات سازگار با محیط زیست و بدون ضرر با بهره‌گیری از فناوری نانو است که آژانس طراحان بمان را جهت انجام امور مربوط به برندسازی و خلق هویت بصری اختصاصی خود انتخاب کرد. کارشناسان تیم طراحی پس از بررسی دقیق محصولات، ارزش‌های اصلی این برند، مخاطبان هدف و همچنین ارائه کانسپت‌های پیشنهادی به مدیریت این مجموعه در نهایت تصمیم گرفتند تا لوگوی آن را به سبک ترکیبی طراحی نمایند تا نماینده بصری جذابی از برند نانوماهور باشد.
لوگوی ترکیبی یکی از بهترین سبک‌های طراحی لوگو برای کسب و کارها است که تلفیقی از عناصر لوگو تصویری و نوشتاری (لوگوتایپ) بوده و از مزایای طراحی این دو سبک در یک لوگو بهره می‌برد. لوگو ترکیبی از یک نماد مرتبط با حوزه فعالیت برند مربوطه و نام آن ساخته می‌شود که دارای دو مزیت قابل توجه است: 1) آشنایی مخاطبان با زمینه فعالیت برند 2) کمک به ماندگاری نام برند در ذهن مخاطبان. لوگو مجموعه نانوماهور نیز از یک نماد مرتبط و نام آن تشکیل شده است که در نگاه اول به راحتی توجه بیننده را جلب خواهد کرد. 
نماد این لوگو با توجه به سازگاری محصولات آن با محیط زیست، از ترکیب نماد قطره روغن و نماد گیاه که به ارگانیک بودن اشاره دارد، طراحی شده است. انتخاب پالت رنگی مناسب برای لوگو نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و تاثیر بسزایی بر جذابیت و جلوه بصری آن خواهد داشت. کارشناسان ما از رنگ‌های واقعی نمادهای گفته شده (قطره روغن و نماد گیاه) در لوگو استفاده کردند تا احساسات واقعی‌تری را به مخاطبان انتقال دهند. بخش عمده‌ای از نماد لوگوی نانوماهور را رنگ سبز تشکیل می‌دهد که رنگ اصلی طبیعت است و مفاهیمی همچون رشد، نشاط و سرزندگی را به مخاطب انتقال می‌دهد. رنگ طلایی نیز به عنوان درخشان‌ترین رنگ دنیا شناخته می‌شود و نمادی از ثروت، دانش، مهربانی و سخاوت است. ترکیب این دو رنگ در کنار یکدیگر، جذابیت خاصی به این لوگو بخشیده و قدرت تاثیرگذاری آن بر مخاطب را نیز دوچندان کرده است. 
در بخش پایینی لوگو نیز کلمه نانوماهور با تایپوگرافی انگلیسی و رنگ مشکی درج شده است تا بینندگان پس از مشاهده نماد اصلی لوگو، به سرعت با نام این برند نیز آشنا شوند. به منظور جلب توجه بیشتر و ماندگاری نام برند و حوزه فعالیت آن در ذهن مخاطبان علاوه بر استفاده از فونت ساده، خوانا و رنگ مشکی، از حروف انگلیسی تماما بزرگ نیز استفاده شده است. 
 

از اینجا شروع کنید