طراحی آرم مجموعه دنیز طراحی آرم مجموعه دنیز طراحی آرم مجموعه دنیز طراحی آرم مجموعه دنیز ColorUsed Logo

طراحی آرم مجموعه دنیز

زمینه فعالیت:
سرمایه‌گذاری و انبوه‌سازی مسکن ترکیه
نام شرکت:
هلدینگ سرمایه گذاری دنیز
نوع لوگو:
شرکتی
رنگ های استفاده شده

توضیحات

هلدینگ سرمایه گذاری دنیز (Deniz investment holding) با نام تجاری دنیز در حوزه سرمایه‌گذاری و همچنین انبوه‌سازی در بخش مسکن کشور ترکیه فعالیت دارد. مدیران این هلدینگ به منظور مشاوره برند و طراحی لوگویی لوکس که ویژگی‌هایی مانند قدرت، اطمینان برای سرمایه‌گذاری و ثروت را منعکس نماید به آژانس برند سازی بمان دعوت شدند.
در طراحی لوگوی این برند از دو حرف اول و آخر کلمه Deniz استفاده شده است. علاوه بر این، حرف D می‌تواند اشاره‌ای به مفهوم توسعه (Develop) هم باشد که با مفهوم سرمایه‌گذاری نسبت زیادی دارد. در ساختار هندسی این لوگو از  ۳ مفهوم مهم دیگر هم که در کسب‌و‌کار دنیز اهمیت بالایی دارد، استفاده شده است. خطوط دور لوگو که به صورت یک منحنی بسته می‌باشد در واقع اشاره‌ای به دوره سرمایه‌گذاری و بازگشت سرمایه و سود حاصل از آن می‌باشد که مأموریت اصلی یک هلدینگ سرمایه‌گذاری مانند دنیز است. نحوه اتصال دو بخش لوگو و دو حرف D به یکدیگر در ساختار کلی لوگو، شباهت زیادی به نماد Attach و زنجیر ایجاد کرده است که اشاره روشنی به وابسته بودن منافع اقتصادی شرکت با شرکا و مشتریان خود است که می‌تواند حس اعتماد را منعکس نماید.
شاید جذاب‌ترین تکنیکی که در این لوگو وجود دارد شباهت ساختاری لوگو به نماد «یین و یانگ» است که نماد باستانی چینی‌هاست. این نماد به یگانگی متضادها در جهان هستی اشاره دارد. به بیان دیگر این نماد به این بینش فلسفی اشاره دارد که در هر پدیده‌ای از جهان هستی، دو اصل به ظاهر متضاد ولی در واقع مکمل یکدیگر وجود دارند.  مهندسی لوگوی حاضر به شکل «یین و یانگ» به این اصل اشاره دارد که منافع سرمایه‌گذار و سرمایه‌پذیر در ظاهر متضاد ولی در واقع مکمل یکدیگر هستند و این دو از لحاظ اقتصادی دارای سرنوشت واحدی می‌باشند.
در پایان به نظر می‌رسد انتخاب رنگ طلایی به عنوان رنگ اصلی لوگو که یک رنگ پرستیژ و نشانه برتری، قدرت و ثروت است، بهترین گزینه برای برند دنیز باشد .
 

نمونه لوگوهای مشابه

طراحی آرم مجموعه درمان دریپ
طراحی آرم مجموعه درمان دریپ
0
طراحی آرم مجموعه فراسود بوتیا
طراحی آرم مجموعه فراسود بوتیا
0
طراحی آرم مجموعه کاردیناال
طراحی آرم مجموعه کاردیناال
0