طراحی لوگو مجموعه موکارو

زمینه فعالیت:
فروش آنلاین لوازم دکوری و محصولات چوبی
نام شرکت:
موکارو
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

موکارو (Moocaro) نام برندی است که در حوزه فروش آنلاین لوازم دکوری و محصولات چوبی فعالیت می‌کند. مدیران این برند به دلیل نارضایتی از لوگوی قبلی خود، درخواست طراحی لوگوی جدید و خلق هویت بصری متمایز برای برند خود را داشتند و در جلسه با کارشناسان آژانس برندسازی بمان خواستار انعکاس مفاهیمی مانند حمایت از محیط زیست و درختان، خلاقیت، نوآوری و کیفیت در لوگو بودند.
موکارو نام جغدی پورتوریکویی است که کارفرمای محترم به دلیل ویژگی‌های خاص این جغد مانند مهارت فوق‌العاده در شکار بدون صدا و همچنین شنوایی و بینایی استثنائی آن، نام او را برای برند خود انتخاب نموده بودند. کارشناسان آتلیه طراحی بمان بعد از دریافت نتایج پژوهش‌هایی که در مورد شخصیت سمبلیک جغد در متون ادبی و تاریخی ملل مختلف و ادبیات عامیانه انجام شده است، استفاده از تصویر این حیوان را برای برند موکارو بسیار مناسب دیدند. جغد، نماد دانایی و خرد است که می‌تواند مزیت بزرگی برای کسب و کاری باشد که با دیزاین محیط زندگی افراد مرتبط است. 
در طراحی این لوگو، بال‌های جغد که عضو پرواز اوست به وسیله خطوط حلقوی طراحی شده است که اشاره‌ایست به خطوط عمر درختان که بعد از برش، روی تنه‌ی آنها قابل مشاهده است. این طرح می‌تواند نماد عمر بالای کسب و کار موکارو و علاقه به طبیعت، درختان و محیط زیست باشد و همچنین اشاره‌ای به حوزه کاری برند و محصولات چوبی آن قلمداد گردد.
در خاتمه باید اشاره نماییم که استفاده از رنگ خاکستری در این لوگو به دلایل مختلف صورت پذیرفته است. خاکستری، یک رنگ خنثی و رنگ تعامل با مشتری است و از طرف دیگر مدرن و لوکس محسوب می‌شود. این خصوصیات برای کسب و کاری که به دنبال طراحی و عرضه محصولات دکوری برای سلیقه‌های مختلف است، بسیار مناسب است.

از اینجا شروع کنید