طراحی لوگو مجموعه Fabulous

زمینه فعالیت:
تولید و فروش ماگ‌ها و فلاسک های مسافرتی
نام شرکت:
Fabulous
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

برند Fabulous با مخفف FAB در حوزه تولید و فروش ماگ‌ها و فلاسک های مسافرتی و بطری‌های آب ورزشی فعالیت می‌نماید. مدیرت این برند خانم مینا ربیعی، با حضور در آژانس برندسازی «بمان»، و دریافت مشاوره در حوزه برند سازی، درخواست خلق هویت برند و طراحی لوگویی ساده و مینیمال را داشتند که علاوه بر لاکچری و شیک بودن، حس قدرتمند بودن کسب‌وکار را منعکس نماید.
کارشناسان آژانس برندسازی بمان، ضمن مطالعه برند و با توجه به درخواست یک لوگوی ساده و مینیمال از سوی کارفرما، استفاده از تکنیک مونوگرام را برای این کسب‌و‌کار بسیار مناسب تشخیص دادند. در این تکنیک یک یا چند حرف از نام برند در ساختمان اصلی لوگو به نحوی درج می‌شود که با یک نگاه ساده قابل تشخیص نیست ولی مخاطب می‌تواند بعد از چند لحظه تأمل به آن پی ببرد. همین کشف ساده معمولاً باعث می‌شود که مخاطب تجربه لذتبخشی را از لوگو و در نهایت آگاهی از برند به یادگار داشته باشد و ضریب ماندگاری نام برند در ذهن وی افزایش یابد.
در لوگوی حاضر در نیمه سمت چپ حرف F و در نیمه سمت راست حرف B قرار گرفته است. نکته‌ای که به لحاظ اصول مهندسی لوگو حایز اهمیت است وجود تقارن مرکزی در ساختمان کلی می‌باشد که به نوبه خوب باعث زیبایی بیشتر آن شده و خوشایند ذهن مخاطب خواهد بود.
 

از اینجا شروع کنید