طراحی لوگو مجموعه خانه صنعت و معدن ایران و افغانستان

زمینه فعالیت:
واگذاری وظایف دولت به بخش خصوصی
نام شرکت:
خانه صنعت و معدن ایران و افغانستان
نوع لوگو:
تشکلی نیمه دولتی

توضیحات

خانه صنعت و معدن و تجارت ایران، تشکلی نیمه¬دولتی است که در راستای واگذاری وظایف دولت به بخش خصوصی و بر اساس تبصره ۴۱ قانون برنامه دوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، به در خواست جمع کثیری از فعالان صنعت و معدن و با حمایت وزارت صمت شکل گرفته است و در حال حاضر در همه¬ی استان¬های کشور دارای نمایندگی می¬باشد. یکی از زیر مجموعه¬های این تشکل به نام خانه صمت ایران و افغانستان که در حوزه¬ی همکاری¬های دو کشور ایران و افغانستان فعالیت می¬کند، درخواست خلق هویت سازمان و طراحی لوگویی که درخور و شایسته¬ی این نهاد باشد به آژانس برندسازی بمان داده است.
در لوگوی حاضر با ابتکار کارشناسان آتلیه طراحی بمان پرچم هر دو کشور افغانستان و ایران در یک طرح مشترک آورده شده است تا به نحوی پیام همکاری میان دو طرف منعکس گردد. ترتیب نوارهای سبز-سفید-قرمز از بالا به پایین مربوط به پرچم ایران و از طرفی ترتیب سبز-قرمز-مشکی از بالا به پایین مربوط به پرچم افغانستان است. 
در ساختمان این لوگو از تصویر ورودی معدن به همراه چرخ دنده در بالای این ورودی استفاده شده است که اشاره¬ای به بخش صنعت و معدن می¬باشد که حوزه کاری اصلی این برند می¬باشد. در انتخاب ترکیب¬ رنگ¬های این لوگو، رنگ¬های سه¬گانه پرچم دو کشور در محوریت قرار گرفته  است و در انتخاب رنگ مشکی برای ورودی معدن و چرخ دنده، اصل ایجاد تقارن رنگی بین بالا و پایین لوگو مد نظر بوده است.