طراحی لوگو مجموعه فرداد

زمینه فعالیت:
مرکز تشخیص رنگ خودرو
نام شرکت:
فرداد
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

برند فرداد متعلق به آقای رضا شهابی و مربوط به مرکز تشخیص رنگ خودروی فرداد می‌باشد که تخصص مجموعه، کارشناسی خودروهای دسته ‌دوم، تشخیص رنگ و پیدا کردن عیوب فنی و ظاهری این اتومبیل‌ها می باشد. مدیران این برند با درخواست خلق لوگویی که انعکاس‌دهنده‌ی ضریب اطمینان بالا، قابلیت اعتماد و همچنین سطح بالای تخصص در خدمات این مرکز باشد، به جلسه با کارشناسان آژانس برندسازی بمان دعوت شدند.
ساختمان کلی لوگوی طراحی شده برای برند فرداد تصویر سر یک عقاب می‌باشد. عقاب به پرنده‌ای معروف است که با چشم خود به تمام اطرافش مسلط است و ریزترین جنبندگان را تشخیص داده و شکار می‌کند. این ویژگی عقاب، به توقعی که مشتریان از خدمات یک مرکز تشخیص رنگ خودرو دارند و همچنین دقت و ریزبینی خود برند بسیار نزدیک است. در واقع مراکز تشخیص رنگ خودرو باید بتوانند از کوچکترین نشانه‌هایی که در یک خودرو وجود دارد به آسیب‌ها و ضربات احتمالی که در گذشته به خودرو وارد شده است، پی ببرند. انتخاب عقاب برای ساختمان کلی لوگو، علاوه بر تیزبینی، ناخودآگاه به تخصص و ضریب اعتماد بالا در خدمات مرکز فرداد هم اشاره دارد.
نکته جذاب دیگر که بیان آن خالی از لطف نیست طراحی ساختمان کلی لوگو به شکل حرف F می‌باشد که حرف اول نام برند فرداد (FARDAD) است.  این تکنیک جذاب کمک می‌کند که ضریب ماندگاری نام لوگو به صورت ناخودآگاه در حافظه‌ی مخاطب افزایش یابد.
بعد از بررسی‌های کارشناسی سه رنگ مشکی، نارنجی و زرد به عنوان رنگ‌های مورد استفاده در این لوگو انتخاب شد. رنگ مشکی، نشان از جدیت می‌باشد. نارنجی ، رنگی پر انرژی است و باعث اشتیاق و حرکت می‌گردد. از طرف دیگر رنگ زرد نشانه‌ی خلاقیت می باشد که روند عملکرد این مجموعه و برند را توصیف میکند.