طراحی لوگو مجموعه یزدان

زمینه فعالیت:
فروش تجهیزات و مبلمان اداری
نام شرکت:
یزدان
نوع لوگو:
شرکتی

توضیحات

برند یزدان سپهر ایرانیان (Yazdan Sepehr Iranian) در حوزه فروش تجهیزات و مبلمان اداری فعالیت می‌کند و متعلق به جناب آقای یزدان کاسبی می‌باشد. نمایش قدرت، لوکس و مدرن بودن از ویژگی‌هایی است که مدیر این برند تقاضا داشتند تا در لوگوی آنها منعکس شود.

برای طراحی لوگوی این شرکت از تکنیک مونوگرام استفاده شده است. به نحوی که حرف Y‌ به عنوان حرف اول نام برند به صورت سه‌بعدی برای بدنه‌ی اصلی لوگو در نظر گرفته شد. طبق صلاحدید کارشناسان آتلیه‌ی طراحی آژانس بمان، افزایش نقش حرف Y‌ در ساختمان لوگو به حداکثر میزان خود رسید. این رهیافت کلی با توجه به تأکید کارفرما روی نام یزدان (Yazdan)‌ و شناخته شدن این نام در بین مشتریان این برند در پیش گرفته شد.

 استفاده از رنگ طلایی که رنگ برتری، قدرت و لوکس بودن می‌باشد در راستای اجابت درخواست کارفرما برای انعکاس این مفاهیم در لوگو انجام شده است. رنگ مشکی هم به عنوان رنگ مکمل رنگ طلایی بسیار مناسب می‌نماید. این رنگ در بسیاری از فرهنگ‌ها نماد مدرن بودن، قدرت، سنگینی و ابهت می‌باشد و همیشه به‌روز و طبق مد است و قرار گرفتن آن در کنار رنگ طلایی، بر درخشش و زیبایی رنگ طلایی می‌افزاید.